Друк
20.08.2014

Через бойові дії на сході України пошкоджена база для ремонту та експлуатації залізничної техніки

У зоні бойових дій, окрім залізничної інфраструктури, постраждали також ремонтна та експлуатаційна база Донецької залізниці: локомотивні і вагонні депо, колійна техніка. На двох станціях, звільнених українськими військами – депо Слов’янськ та Красний Лиман, – власними силами залізниць ведуться відновлювальні роботи.

 Зокрема, в  Слов’янську залізничники вже відремонтували п'ятнадцять з дев’ятнадцяти пошкоджених будівель, проте ще треба закупити 2,5 тис. м² скла. У Красному Лимані з п’яти цивільних споруд відновлено чотири – необхідні матеріали на ремонт котельні.

Є пошкодження в локомотивних депо Дебальцеве-сортувальна та Дебальцеве-пасажирське, Слов’янськ, Кіндрашівська Нова, Микитівка, Іловайськ, Должанська, Дроново, Попасна, Красний Лиман.

Загалом на відбудову локомотивного господарства Донецької залізниці потрібно витратити щонайменше чотири мільйони гривень.

За інформацією головного управління колійного господарства, потребує відновлення колійна техніка: дрезина, дві снігоприбиральні колійні машини, два трактори, бульдозер, кран-таль, машина для виправки колії, дві самохідні моторні платформи. На станції Іловайськ осколками пошкоджено залізничний кран ЕДК-500. Окрім того, терористи викрали три автомобілі та два автобуси, що потрібні для доставки колійних бригад до місця роботи.

Загалом, з початку бойових дій, колійної техніки та обладнання пошкоджено на суму близько одного мільйона гривень.