Друк
22.11.2016

ПАТ «Укрзалізниця» закликає правоохоронців боротися з шахраями, які перепродають квитки

ПАТ «Укрзалізниця» звертається до компетентних правоохоронних органів щодо інформації, яку поширила низка ЗМІ про діяльність перекупників, що перепродають проїзні документи на поїзди. Просимо поліцію та інші контролюючі органи боротися з випадками, коли шахраї на вокзалах намагаються незаконно розповсюджувати квитки, а часто й фальшиві документи. Тож просимо громадян не звертатися до сумнівних посередників, а купувати квитки виключно у касі або через систему booking.uz.gov.ua.

Зі свого боку Укрзалізниця унеможливлює участь квиткових касирів та інших залізничників у «співпраці» з перекупниками низкою технічних та організаційних заходів. Зокрема, усі дії квиткових касирів знаходяться під постійним контролем - упродовж робочої зміни ведеться аудіо запис розмов між касиром та пасажиром, які синхронізуються з архівом роботи автоматизованої системи керування пасажирськими перевезеннями. Також квитковим касирам заборонено користування мобільними телефонами на робочих місцях. Міфом є версія, що касир може утримувати квиток – системою не передбачена така можливість. Якщо у системі з’являються квитки, то їх бачать усі касири, які підключені до системи. 

Оскільки залізничні квитки іменні їх купівля у сторонніх осіб не дасть право здійснити поїздку, адже пасажири з прізвищем та іменем у проїзному документі, які не відповідають даним документа, що посвідчує особу, у вагон не допускаються.

Паралельно з боротьбою із зловживаннями ПАТ «Укрзалізниця» робить усе можливе для забезпечення попиту пасажирів у перевезеннях – призначає додаткові поїзди та рейси, оптимізує графік, покращує якість використання рухомого складу. Але існують об’єктивні причини дефіциту квитків – популярність залізничного транспорту, як одного із найдоступніших та найзручніших видів транспорту. Особливо це спостерігається у пікові періоди перевезень, якими і є новорічні та різдвяні свята. Існуюча кількість рухомого складу та пропускна здатність колій дозволяють перевезти кількість пасажирів, меншу за попит. Зважаючи на це залізничники просять пасажирів заздалегідь планувати поїздки, знаходити можливість здійснити поїздку в дні меншого попиту.