Друк
16.12.2020

У 2021 році держава інвестує в розвиток пасажирських залізничних перевезень

Укрзалізниця вітає прийняття Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік». Це історичний документ, який вперше враховує потреби перевізника у фінансуванні важливих проєктів з оновлення пасажирського залізничного рухомого складу та інфраструктури.


Зокрема, головний фінансовий документ передбачає інвестицій в оновлення пасажирських вагонів та інфраструктури Укрзалізниці. Зазначені кошти будуть спрямовані на закупівлю пасажирських вагонів та електрифікацію залізничних ділянок.

Крім того, бюджетні кошти будуть спрямовані на модернізацію та електрифікацію залізничних дільниць. 

«Вперше за історію незалежності закон України «Про державний бюджет» прийнято із врахуванням потреб Укрзалізниці. Вперше за 29 років державний бюджет передбачає кошти на закупівлю пасажирських вагонів та модернізацію залізничної інфраструктури для розвитку пасажирських перевезень. Для нас це – меседж важливості Укрзалізниці для країни. Дякуємо за підтримку»,— зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак.

Нагадаємо, Укрзалізниця наполягає на скасуванні сплати податку на землю під коліями та акцизу на пальне для компанії. Це дозволить додатково залучити близько 6 млрд грн щорічно а оновлення компанії та підвищення соціальних гарантій для залізничників.