Друк
07.05.2014

Укрзалізниця: водіям автотранспортних засобів потрібно дотримуватися правил дорожнього руху

За 4 місяці 2014 року на залізничних переїздах і коліях поза переїздами Укрзалізниці сталося 25 випадків ДТП, у тому числі 20 випадків на переїздах і  5 – поза ними. Внаслідок ДТП загинуло 14 осіб і 11 травмовано.

У порівнянні з відповідним періодом 2013 року кількість транспортних подій збільшилася на 5 випадків, кількість загиблих збільшилася на 10 осіб, а кількість травмованих – на 6.

Окрім того, впродовж 4 місяців 2014 року допущено 114 випадків незаконних втручань в роботу залізниць проти 76 за аналогічний період минулого року.

З метою зменшення кількості ДТП Укрзалізниця  постійно працює над модернізацією залізничних переїздів. Активізація робіт залізничників з безпеки переїздів, що припадає на останні три роки, принесла відповідні результати, однак зусиль  залізничників недостатньо: у скоєнні ДТП на 100 % винні водії автотранспорту, які грубо порушують правила дорожнього руху при перетині залізничних колій.

Статистику безпеки руху на залізничних переїздах за 2013 рік у порівнянні з 2012 роком можна переглянути за наступним посиланням:

http://www.uz.gov.ua/press_center/up_to_date_topic/page-16/372299/

 

Довідково:

Правила дорожнього руху, п.20.2 та 20.3 розділу «Рух через залізничні переїзди» зобов’язують водіїв автотранспорту керуватися вказівками світлової та звукової сигналізації та інших пристроїв та дорожніх знаків. 

Витяг з  Правил дорожнього руху:

20.2. Під'їжджаючи до переїзду, а також починаючи рух після зупинки перед ним, водій зобов'язаний керуватися вказівками і сигналами чергового по переїзду, положенням шлагбаума, світловою та звуковою сигналізацією, дорожніми знаками і дорожньою розміткою, а також переконатися в тому, що не наближається поїзд (локомотив, дрезина).

20.3. Для пропуску поїзда, що наближається, і в інших випадках, коли рух через залізничний переїзд заборонено, водій повинен зупинитися перед дорожньою розміткою, стоп-лінією, дорожнім знаком, шлагбаумом чи світлофором так, щоб бачити сигнали, а якщо засоби організації дорожнього руху відсутні — не ближче 10 м до найближчої рейки.