Друк
01.10.2018

До обслуговування пасажирів взимку Укрзалізниця підготує майже 3 тис. пасажирських вагонів та 106 вокзалів і вокзальних комплексів

Залізничники заздалегідь подбали про комфорт своїх пасажирів під час зимових подорожей. Так, до роботи в зимовий період заплановано підготувати 2812 вагонів, з них 2178 вагонів – на комбінованому опаленні та 634 – на вугільному. Кожен вагон проходить необхідний ремонт: його миють, фарбують, перевіряють опалювальні системи, санвузли, ступінь утеплення тощо. Загалом за 8 місяців 2018 року залізничники відремонтували 1337 пасажирських вагонів, з яких капітально-відновлювальним ремонтом оновили 64 одиниці.

Велику увагу залізничники приділяють підготовці приміських поїздів. У холодну пору року пасажирів обслуговуватимуть 247 складів електропоїздів, 112 складів дизель-поїздів та рейкових автобусів. Приміські поїзди проходять осінній комісійний огляд, під час якого перевіряються системи опалення та вентиляції, технічний стан автоматичних дверей та дверей салону, вікна, обладнання пасажирських салонів  та інше.

Також до роботи у зимовий період готується і житлово-комунальне господарство, що обслуговує об’єкти залізничної інфраструктури. Зокрема, залізничники ремонтують і облаштовують котельні, перевіряють стан теплових мереж та паропроводів, утеплюють фасади вокзалів, встановлюють металопластикові вікна, оновлюють екстер’єр станційних будівель. Цьогоріч до зимового періоду буде підготовлено 106 вокзалів та вокзальних комплексів. На вокзалах в основних обласних центрах України для зручності пасажирів розташовані кімнати відпочинку, кімнати матері і дитини, є зали підвищеної комфортності, де пасажири, які очікують на поїзд, можуть подивитися телевізор, придбати друковану пресу, скористатися послугами місцевого та міжміського телефонного та факсимільного зв'язку, відвідати кафе. На всіх вокзалах діють стаціонарні камери схову, працюють довідкові бюро.

Для очищення станцій та платформ від снігу готується снігоприбиральна техніка, впорядковуються протипожежні системи, проводяться профілактичні огляди систем вентиляції та кондиціонування.