Друк
16.05.2018

Рада профспілки не підтримала окремі випадки так званого «італійського страйку» локомотивників

Рада профспілки залізничників і транспортних будівельників України не підтримує оголошений Вільною профспілкою машиністів локомотивного депо Кременчук «італійський страйк». Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті Ради профспілки.

 

Як зазначено в повідомленні, профспілка солідарна в прагненні використовувати всі доступні легальні методи відстоювання інтересів працівників. «Ми розуміємо, що наразі в компанії існують усі можливості для конструктивного соціального діалогу. Це наочно продемонстрували рішення правління ПАТ «Укрзалізниця» щодо запровадження нового Положення про оплату праці, що в підсумку призвело до реального збільшення заробітної плати залізничників усіх категорій», - йдеться в повідомленні.

Водночас профспілка залізничників і транспортних будівельників України нагадує, що вони перебувають у постійному діалозі з правлінням ПАТ «Укрзалізниця» щодо поступового та послідовного вдосконалення Положення про оплату праці працівників ПАТ з метою подальшого реального збільшення заробітної плати працівників товариства.

Також у повідомлені профспілки відзначається суттєвий прогрес у роботі над колективним договором. «Після кількох років невизначеності сьогодні він має всі шанси бути втіленим, що може підтвердити кожна профспілка, адже ми всі без винятку беремо участь у переговірному процесі. Вся актуальна проблематика береться до розгляду та знаходить своє вирішення. Так, питання щодо підтримки працівників, які внаслідок законодавчих рішень втратили право дострокового виходу на пенсію, вже відображено в матеріалах колдоговору. Три місяці тому ми прописали чіткий механізм підтримки таких працівників шляхом відрахування матеріальної допомоги на особовий пенсійний рахунок працівника в недержавний пенсійний фонд», - йдеться у повідомлені.

Також профспілка зазначає, що конструктивна розмова дає кращі результати. «Безумовно, це складно й потребує великого ресурсу часу та кваліфікації, адже провести підрахунки в масштабах такого великого підприємства, як Укрзалізниця, та врахувати потреби всіх працівників без винятку дуже непросто. Все ж ми дотримуємось позиції, що будь-які деструктивні спроби блокування перевізного процесу є неприйнятними. Вважаємо, що навіть локальне перешкоджання може спричинити негативний вплив на діяльність товариства. У результаті це завдає матеріальної шкоди державі та трудовому колективу компанії та підриває репутацію залізничної галузі», - зазначає Рада профспілки.