Друк
17.10.2019

Укрзалізниця провела переговори з Alstom — світовим виробником електровозів

Голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов і менеджмент компанії провели зустріч із французькою делегацією на чолі з міністром транспорту Франції Жаном-Батістом Джеббарі. Сторони обговорили питання співробітництва у сфері оновлення тягового рухомого складу Укрзалізниці.

 

У зустрічі також взяли участь представники французької машинобудівної компанії Alstom, одного з найбільших світових виробників залізничного транспорту. «Минулого року ми провели наймасштабніше за часи незалежності України оновлення тепловозів. Наразі ще залишається відкритим питання визначення партнера для оновлення електровозів. Якщо вантажні та пасажирські вагони здатні виготовити вітчизняні виробники, то до виробництва сучасних локомотивів маємо залучити іноземні компанії. Ми відкриті до співробітництва з усіма виробниками електровозів та готові розглядати їхні пропозиції», — повідомив Євген Кравцов.

Очільник Укрзалізниці підкреслив, що під час визначення компанії-постачальника рухомого складу для Укрзалізниці ключовим пріоритетів є ціна закупівлі, його сервісне обслуговування, локалізація виробництва та умови фінансової угоди.

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця у вересні 2018 року підписала меморандуми про співробітництво із світовими компаніями Alstom та CRRC. Потреби компанії — придбання не менше 200 локомотивів упродовж наступних семи років, а до 2029 року — до 500 нових електровозів.

Нагадаємо, Alstom є одним із лідерів у виробництві електровозів і має значний досвід їх виготовлення для колії 1520. Alstom планує запропонувати Укрзалізниці локомотиви Prima T8, які можуть тягнути до 9000 тон і рухатися зі швидкістю 120 км/год, а також локомотиви Prima M4 BoBo для пасажирських перевезень.