Друк
03.04.2018

Укрзалізниця закупить 60 тис. тонн дизпального за формульною ціною

Вчора, 2 квітня, Укрзалізниця провела 6 аукціонів із закупівлі дизельного пального загальним обсягом 60 тисяч тонн. Зазначені торги передбачають зміну ціни з використанням формули з урахуванням показників Platts.

 

За даними системи Prozorro, у трьох процедурах перемогу здобуло ТОВ «Анвітрейд», а в решті переможцями визнано ТОВ «Август Пром», ПП «Окко Контракт» та ТОВ «Торговий дім «Сокар Україна». Переможцям торгів направлено повідомлення про намір укласти угоди, очікується підписання контрактів на постачання дизпального за ціною, запропонованою учасниками під час тендерних процедур. Загалом участь в аукціонах взяли 6 великих трейдерів дизпального.

«Укрзалізниця перша та єдина державна компанія України, яка купує дизпальне з використанням формульного розрахунку його вартості. Завдяки цьому європейському досвіду нам вдалося з початку року провести вже 9 тендерів на закупівлю 120 тисяч тонн дизпального. У результаті за діючими контрактами вже вдалося зекономити понад 40 млн гривень. Окремо хочу подякувати АМКУ за підтримку та прийняття справедливих рішень. Адже в цьому органі кожна з таких процедур, як правило, безпідставно оскаржується деякими учасниками торгів, що значно затягує процедуру закупівлі та негативно впливає на ритмічність поставок дизпального для галузі. Плануємо в подальшому більшість закупівель здійснюватися саме за формулою», - зазначив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Нагадаємо, формульна зміна ціни дає можливість змінювати закупівельну ціну дизельного пального, враховуючи цінові котирування Platts та курс валюти. Так, залежно від коливань на ринку ціна за контрактом може збільшуватися або зменшуватися за формулою із застосуванням індексу зміни показників Platts.

 

Довідка

Укрзалізниця – один із найбільших споживачів дизпального в Україні. Щороку компанія купує його близько 350 тис. тонн.