Друк
14.08.2017

З початку серпня залізниці України навантажили понад 1,3 млн тонн зернових вантажів

За 13 діб серпня поточного року залізниці України навантажили 1,331 млн тонн зерна та зернових вантажів. Найбільша частка зернових спрямована до портів Одеси та Миколаєва – наразі на Одещині знаходиться 6200 вагонів спрямуванням на порти, що становить понад 40% від загального парку хопер-зерновозів України.

 Однак, с початку серпня значно погіршилася ситуація з вивантаженням зернових вантажів  портовими елеваторами, що призводить до простоїв зерновозів та скупчення завантажених вагонів на підходах та на коліях станцій.

Так, на станції Чорноморськ-Порт (одержувач СП ТОВ «Трансбалктермінал») щодоби залишаються нерозвантаженими в середньому 62 вагона; на станції Одеса-Порт (одержувач ПрАТ «Укрелеваторпром») – 106 вагонів; також на ст. Одеса-Порт (одержувач «Олімпекс Купе Інтернейшнл») – залишок 63 зерновози. 

Нерідко вагони-зерновози затримуються через вантаж, що не може пройти контроль якості при портових елеваторах. Так, на станції Чорноморська (ТІС) (одержувач ТОВ «Трансінвестсервіс») на минулому тижні затримано 315 зерновозів з неякісним зерном, а на станції Хімічна (того ж адресата) – 264 вагонів; на ст. Чорноморська (одержувач ТОВ «Боріваж») – ще 54 од. дефіцитного рухомого складу.

На станції Ксенієве (одержувач Іллічівський зерновий термінал) середньодобовий залишок складає 76 дефіцитних вагонів-зерновозів.  На станції Жовтнева (одержувач ТОВ «МСП Ніка-Тера) середньодобово простоюють нерозвантажені 290 вагонів та ще 21 – затримано через невідповідність вимогам  якості продукції.

Залізничникам доводиться вводити конвенційні заборони на навантаження зернових у напрямках станцій, що не повертають вагони вчасно. Так, першого серпня 2017 року були введені дві такі заборони, призначенням на станції, де складається найбільш незадовільна ситуація з вивантаження – на ст. Чорноморськ-Порт (на адресу ТОВ «Транссервіс 2008» та Іллічівський Морський Порт). Також розглядаються запити на введення конвенцій до станції Чорноморськ-Порт-Екс. (на адресу ТОВ «Трансбалктермінал»); на ст. Одеса-Порт («Олімпекс купе інтернейшнл»  та ПрАТ «Укрелеваторпром») та на ст. Жовтнева (ТОВ МСП «Ніка-Тера»).