Друк
29.12.2016

ПАТ «Укрзалізниця» уклало з АБ «Укргазбанк» угоду про залучення кредитних ресурсів на 4 млрд гривень

ПАТ «Укрзалізниця та АБ «Укргазбанк» після проведеної тривалої роботи 27 грудня 2016 року підписали кредитний договір, що передбачає надання фінансування товариству у розмірі 4 млрд гривень на термін 5 років.

 

Цей кредит – перше залучення позикових коштів з моменту створення товариства. У рамках укладеного договору Укрзалізниця та Укргазбанк остаточно врегулюють питання щодо реструктуризації простроченого фінансового боргу, попередньо створеного залізницями України, правонаступником яких є товариство, перед банком на суму близько 520 млн гривень.

Реалізація домовленостей керівництва Укрзалізниці та Укргазбанку щодо надання фінансування стала можлива насамперед після прийняття Урядом постанови №551 від 23.08.2016, яка спростила механізм погодження державними органами залучення запозичень Укрзалізницею. Товариство ініціювало пролонгацію дії постанови на 2017-й та її позитивний ефект планується поширити на наступний рік.

Залучення кредиту від Укргазбанку є одним з етапів реалізації програми реструктуризації місцевого боргу Товариства, яку члени правління Укрзалізниці презентували 22 листопада 2016 року у Лондоні під час зустрічі з бондхолдерами.

Запозичення структуроване у вигляді відновлювальної кредитної лінії у національній валюті України, що на відміну від строкових  валютних кредитів, які наразі складають більшість кредитного портфелю Товариства, дозволить зменшити витрати по обслуговуванню такого запозичення, знизити валютні ризики, та забезпечить більш ефективне використання залишку коштів на рахунку.

Наразі Укрзалізниця продовжує роботу щодо покращення структури кредитного портфелю, насамперед  у співпраці з державними банками України.