Друк
12.11.2020

Правоохоронці спільно з працівниками Укрзалізниці на Одещині та Хмельниччині затримали на розкраданні пального з локомотивів дві злочинні групи

Правоохоронці спільно з працівниками Укрзалізниці затримали на розкраданні пального з локомотивів одразу дві групи зловмисників – на Одещині та Хмельниччині. Як з’ясувалося, правопорушення здійснювалися за участю співробітників локомотивних депо Знам’янка та Гречани. За двома випадками відкрито кримінальні провадження. Укрзалізниця проводить власне службове розслідування.


Так, на Одещині на викраденні пального оперативники управління стратегічних розслідувань у Кіровоградській області Національної поліції за сприяння офісу з безпеки АТ «Укрзалізниця» затримали злочинну групу у складі 6 працівників локомотивного депо Знам’янка. Зловмисники зливали пальне з локомотивів та продавали його стороннім особам, при цьому документи щодо обсягів використаного та списаного пального фальсифікували.

У ході документування цього правопорушення зафіксовано низку фактів збуту пального партіями від 3 до 5 тонн, унаслідок чого Укрзалізниці завдано збитків на суму понад 1 млн грн.

За даним правопорушенням порушено кримінальне провадження, проводиться досудове розслідування за ч. 3 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Інший випадок крадіжки пального виявлено цього ж дня на Хмельниччині, на перегоні Ярмолинці – Дунаївці. Тут працівники воєнізованої охорони регіональної філії «Південно-Західна залізниця» попередили розкрадання з локомотива близько 900 л дизельного пального. Затримано локомотивну бригаду депо Гречани (машиніст та помічник машиніста) та ще трьох співучасників крадіжки. На місце скоєння злочину працівники Укрзалізниці викликали слідчо-оперативну групу Національної поліції. Були вилучені каністри й інші пристосування для крадіжки палива, пальне та автомобіль, на якому зловмисники намагалися вивезти викрадене. Усі матеріали разом із зловмисниками передані правоохоронцям для порушення кримінального провадження.

Укрзалізниця всіляко сприяє правоохоронцям у розслідуванні цих злочинів. Окрім цього,  працівники офісу безпеки компанії за обома випадками проводять службове розслідування. Встановлюється причетність до скоєння злочину інших посадових осіб, зокрема, серед керівного складу структурних підрозділів Укрзалізниці.