Друк
21.10.2021

АТ «Укрзалізниця» продовжило на місяць терміни подання пропозицій учасниками на тендер із закупівлі 80 нових приміських та регіональних поїздів

АТ «Укрзалізниця» продовжила до 1 грудня 2021 року термін прийому заявок на участь у тендері з постачання 80 нових приміських та регіональних поїздів. Таке рішення було прийнято у зв’язку з активним інтересом потенційних учасників, запитами від них на надання додаткового часу для підготовки якісної тендерної документації та цінових пропозицій і прагненням АТ «Укрзалізниця» дати вичерпні відповіді на уточнюючі запитання від усіх учасників.

 

Так, до товариства надійшло понад 130 запитань, а також офіційні звернення щодо надання додаткового часу для підготовки тендерних пропозицій. Оскільки АТ «Укрзалізниця» важливо долучити до зазначеної закупівлі максимальну кількість учасників — передових вітчизняних та світових виробників — та отримати найкращий рухомий склад за вигідною ціною, було прийнято рішення надати додатковий місяць учасникам для підготовки. Тож термін подачі відтепер – 1 грудня 2021 року, а аукціон із закупівлі найбільшої партії за часи незалежності України пасажирського рухомого складу відбудеться 6 січня 2022 року.

Нагадаємо, що в рамках зазначеного тендеру компанія планує придбати 60 електропоїздів для приміських перевезень та 20 електропоїздів для регіональних маршрутів. Загальна сума закупівлі — понад 31,4 млрд грн. Приміські поїзди будуть задіяні у проєкті City Express.

Загалом до участі в тендерній закупівлі запрошені провідні світові виробники Siemens, Stadler, Alstom, Pesa, Skoda, Крюківський вагонобудівний завод та інші.

Співпраця з переможцем тендеру розрахована на 5 років, тож поставки поїздів заплановані партіями до 2026 року.

До процесу розробки технічних вимог до приміських та регіональних електропоїздів були залучені технічні спеціалісти Укрзалізниці та представники провідних міжнародних та українських виробників. У рамках співпраці з Deutsche Bahn до рецензування технічних вимог долучились також спеціалісти DB Regio, які оперують одним із найбільших парків регіонального рухомого складу в Європі. 

Нагадаємо, парк приміських електропоїздів Укрзалізниці зношений на понад 90%, тому оновлення цього сегменту перевезень є критичним з огляду на безпеку та комфорт пасажирів.