Друк
13.10.2021

Укрзалізниця працює над стабілізацією руху поїздів, перебої через страйки тривають

АТ «Укрзалізниця» вживає всіх заходів, щоб стабілізувати ситуацію з перевезеннями. Перебої спричинив так званий «італійський страйк» в окремих локомотивних депо, через що виникли проблеми з вчасним відправленням пасажирських та вантажних поїздів.

Товариство наголошує, що зазначений страйк не має нічного спільного з боротьбою за права та блага залізничників, а його мета — дестабілізувати роботу галузі та чинити тиск на керівництво компанії в інтересах певних бізнес-груп. Через дії таких малочисельних профспілок велика бізнес-група намагається скасувати рішення щодо підвищення тарифів на вантажні перевезення, зірвати програму оновлення вантажних вагонів, яка передбачає ліквідацію з колій металобрухту, та домогтися скасування рішення щодо перегляду довгострокових контрактів на вантажні перевезення.

Як результат, 12 жовтня було затримано відправлення 6 пасажирських поїздів та виникли значні перебої у вантажному русі. Вчасно не будуть доставлені вантажі для великих клієнтів-вантажовідправників, серед яких зернотрейдери, будівельники та металурги. АТ «Укрзалізниця» стурбована такою ситуацією, адже компанії у вересні вдалося стабілізувати ситуацію з перевезеннями та, як наслідок, отримати позитивний фінансовий результат. Наразі подальша позитивна динаміка роботи під загрозою, компанія працює над тим, аби стабілізувати ситуацію з перевезеннями.

Укрзалізниця ще раз наголошує, що веде та вестиме діалог виключно з профспілками, які не заангажовані та представляють інтереси залізничників, а не бізнес-груп. Так, сьогодні, 13 жовтня, АТ «Укрзалізниця» провела черговий конструктивний раунд переговорів із Профспілкою залізничників і транспортних будівельників України. Товариство виступає за діалог та засуджує деструктивні дії профспілок, які ставлять під загрозу планову роботу щодо збільшення годинних тарифних ставок і посадових окладів залізничників.

Також вдячні залізничникам, які не піддаються на провокації та сумлінно виконують свою роботу. Перепрошуємо пасажирів та вантажовласників за те, що вони стали заручниками ситуації.