Друк
22.07.2021

Міжнародне рейтингове агентство Fitch підтвердило кредитний рейтинг Укрзалізниці на рівні «B» і виключило її зі списку Rating Watch Negative

На тлі суттєвого покращення ліквідності одне з провідних рейтингових агентств Fitch Ratings підтвердило кредитний рейтинг Укрзалізниці на рівні «B» зі стабільним прогнозом, виключивши її зі списку «Негативного прогнозу рейтингу» (Rating Watch Negative, або RWN).

У повідомленні агентства говориться про те, що виключення Укрзалізниці зі списку RWN відображає покращення ліквідності компанії після випуску облігацій участі у позиці на суму 300 мільйонів доларів США, який завершено 15 липня 2021 року. Як активний учасник міжнародного ринку капіталу товариство продовжує слідувати раніше заявленому принципу відповідального ставлення до своїх боргових зобов'язань і всі взяті зобов‘язання виконує повною мірою, направляючи кошти від випуску облігацій на погашення короткострокового боргу, у тому числі рефінансування кредитів Сбербанку, облігацій участі в позиці на суму 50 мільйонів доларів США, що підлягають сплаті 15 вересня 2021 року, та інших кредитних зобов’язань. Fitch вважає, що джерела ліквідності компанії достатні для забезпечення планового обслуговування боргу до кінця 2021 року та у 2022 році. Самостійний кредитний профіль Укрзалізниці було підвищено з «CCC» до «B-».

Як повідомлялося раніше, у липні Укрзалізниця успішно залучила фінансування в розмірі 300 мільйонів доларів США на міжнародному ринку капіталу під 7,875 % річних з терміном погашення у 2026 році. Ці ресурси, а також будь-які додаткові кошти, отримані в результаті успішного випуску облігацій участі в позиці за нижчою вартістю обслуговування боргу, дозволять товариству здійснювати поточне інвестування, направлене на покращення транспортної та логістичної інфраструктури країни. Рефінансування боргу приведе до зниження фінансових витрат Укрзалізниці вже у 2021 році.