Друк
14.06.2021

Укрзалізниця скорочує на 30 % штат працівників центрального апарату управління, — Іван Юрик

Укрзалізниця провела оцінку управлінського персоналу та прийняла рішення оптимізувати штат працівників апарату управління компанії. Кількість персоналу структурних підрозділів планується скоротити на 30 %. Про це повідомив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

 

За словами керівника Укрзалізниці, наразі наглядовою радою товариства вже погоджена нова структура центрального апарату компанії, скорочення третини працівників відбудеться в рамках її реформування — вона має відповідати стратегії, завданням та обсягам роботи.

«Щодо оптимізації штату Укрзалізниці було багато розмов, настав час переходити до дій. Маємо якомога швидше навести лад у структурі апарату управління компанії, усунути дублювання посад та чітко розподілити функціонал між підрозділами. Це дозволить нам більш швидко, якісно та ефективно приймати та втілювати управлінські рішення. Наразі потрібно скоротити 30 % штатних посад апарату управління товариства, в якому працюють понад 2,4 тис. осіб», — зазначив керівник Укрзалізниці.

Заходи з оптимізації управлінського персоналу не стосуватимуться працівників регіональних філій, філій компанії та працівників робітничих професій, скорочувати будуть лише працівників адміністративно-управлінського персоналу.

За словами Івана Юрика, вивільнення працівників відбуватиметься з суворим дотриманням норм трудового законодавства та за погодженням із профспілкою, для цього в компанії розроблено певний алгоритм дій. «Працівники, посади яких підлягають скороченню, будуть своєчасно попереджені про це, з пропонуванням іншої роботи. При звільненні вони отримають всі належні виплати та вихідну допомогу в розмірі не менше середнього місячного заробітку», — резюмував очільник компанії.

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця централізує управління фінансами власних акціонерних товариств та заводів, що дозволить посилити контроль за рухом коштів і водночас збалансувати розрахунковий процес.