Друк
03.06.2021

Укрзалізниця централізує управління фінансами власних акціонерних товариств та заводів, — Іван Юрик

Укрзалізниця впроваджує нову систему управління фінансовою діяльністю заводів та приватних акціонерних товариств, 100 % акцій яких належить компанії, що дозволить посилити контроль за рухом коштів і водночас збалансувати розрахунковий процес. Про це повідомив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

 

Відтепер, за його словами, всі розрахунки за товари та послуги, надані цим підприємствам сторонніми організаціями, здійснюватимуться централізовано. «Ми робимо централізацію грошових потоків наших заводів у головному офісі, і впроваджуємо єдині стандарти та передові практики в управлінні їхніми фінансами, що, в свою чергу, зробить їхню діяльність прозорішою та дасть змогу контролювати фінансовий стан і доцільність закупівлі тих або інших послуг та товарів», — зазначив Іван Юрик.

Керівник компанії зазначив, запуск цього проєкту готувався останні 12 місяців, і нарешті Укрзалізниця дає старт цій важливій інституційній реформі групи компаній товариства.

Більш того, Укрзалізниця відходить від практики громіздкого планування й у афілійованих підприємствах вже впроваджено тримісячне оперативне планування грошових потоків. «Відтак в умовах централізації фінансової діяльності нашим підприємствам не доведеться нервувати за зміну тих чи інших факторів протягом року, які впливають на фінансовий план. У разі появи інформації, яка дозволяє добре деталізувати будь-який елемент річного фінансового плану конкретного підприємства, ми у стислий термін переглянемо фінплан й не будемо чекати наступного року», — констатував він.

Нагадаємо, що до складу афілійованих компаній АТ «Укрзалізниця» входять заводи та приватні акціонерні товариства, 100% акцій у статутних капіталах яких належать АТ «Укрзалізниця», а саме: ПрАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод»,  ПрАТ «Запорізький електровозоремонтний завод», ПрАТ «Львівський локомотиворемонтний завод», ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод», ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал», ПрАТ «Гніванський завод спецзалізобетону», ПрАТ «Київський електротехнічний завод «Транссигнал».