Друк
22.04.2021

Укрзалізниця працює над рефінансуванням боргу, який негативно вплинув на кредитний рейтинг компанії

Провідним рейтинговим агентством Standard&Poors прийнято рішення понизити кредитний рейтинг АТ «Укрзалізниця» з рівня «B-» до рівня «ССС». Причиною такого рішення є виключно методологія агентства щодо визначення рівня рейтингу в залежності від проміжку часу, що залишився до чергової дати погашення боргу.


Так, єдиним фактором цього рішення є наближення в COVID-них обставинах термінів погашення частини кредиту на користь АТ «Сбербанк», що припадає на 30 травня поточного року. Як відомо фінансовому ринку так і агентству, Укрзалізниця працює над кількома варіантами рефінансування зазначеного боргу і без сумніву не допустить виникнення випадку невиконання зобов’язань по запозиченнях.

Укрзалізницею в минулому році в умовах пандемії успішно реалізовано заходи з підтримки ліквідності, зокрема проведено роботу з банками щодо збільшення лімітів кредитних ліній та реалізовано заходи з оптимізації витрат. Високі кредитні якості є одним з ключових пріоритетів Укрзалізниці та компанія вчергове забезпечить їх підтвердження вже в найближчі тижні.

Про рефінансування зобов’язань буде повідомлено додатково.