Друк
30.03.2021

Укрзалізниця оперативно вирішує питання забезпечення відомчих лікарень засобами для лікування хворих на COVID-19

Філія «Центр охорони здоров’я» АТ «Укрзалізниця» та нове керівництво товариства оперативно вирішують питання закупівлі надважливих засобів для лікування хворих на COVID-19 у відомчих лікарнях. Попереднім керівництвом компанії гальмувалися, а інколи й блокувалися зазначені закупівлі.


Так, через дії керівництва служби безпеки Укрзалізниці, які впродовж 4 місяців не могли надати свого кандидата до тендерного комітету філії «Центр охорони здоров’я», було зірвано 35 тендерів. Замість запланованих 170 млн грн на закупівлю матеріально-технічних ресурсів на філію було спрямовано лише 11 млн грн, або 114 тис. грн на місяць на кожну відомчу лікарню. При цьому тільки потреба у фінансуванні закупівлі засобів індивідуального захисту для медиків, які працюють із ковід-пацієнтами, в 5 разів більша.

Наразі Київські клінічні лікарні на залізничному транспорті №1, №2 та №3 вже повністю укомплектовані та готові приймати хворих на COVID-19. Також усі інші залізничні лікарні в містах України приймають хворих із зазначеним діагнозом.

Крім того, Укрзалізниця знаходиться в постійному діалозі з Міністерством охорони здоров’я, Національною службою здоров’я України та Міністерством інфраструктури України. Зокрема, вирішуються питання щодо збільшення кількості місць у залізничних лікарнях із підведеним киснем, встановлення кисневих мереж, заміни електромережі, яка зношена вже на 60%, та інші технічні питання оснащення лікувальних установ.

Загалом у залізничних клінічних установах уже проліковано близько 1000 пацієнтів із діагнозом COVID-19.