Друк
10.03.2021

Працівники офісу з безпеки Укрзалізниці лише за два місяці 2021 року попередили завдання збитків компанії на суму 240 млн грн

Лише за січень-лютий цього року Укрзалізниці вдалося попередити 240 млн грн збитків. Це стало можливим завдяки посиленню офісом з безпеки компанії контролю у сфері закупівель товарів та послуг для потреб залізничної галузі.

 

Так, за одним із найбільш пріоритетних напрямків закупівель працівники офісу з безпеки виявили та попередили необґрунтоване завищення цін, що дало змогу компанії зекономити майже 40 млн грн.

На особливому контролі підрозділу – попередження крадіжок, зокрема дизельного пального. У ході проведення перевірок та форензік розслідувань фахівці викрили та задокументували діяльність двох організованих злочинних груп, які системно розкрадали дизельне пальне. Загалом виявлено розкрадання 280 тонн пального на суму близько 5 млн грн.

Матеріали низки проведених перевірок залізничники скерували до правоохоронних органів, п’ять з яких – для початку досудового розслідування за ознаками складу злочинів, передбачених ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем), санкції цих статей передбачає позбавлення волі терміном 12 років.

Крім того, під час спільних заходів працівники офісу з безпеки та воєнізованої охорони Укрзалізниці виявили 83 факти розкрадання вантажів та затримали 228 громадян, причетних до таких правопорушень.

Для попередження таких злочинів в компанії прийнято рішення про посилення контролю на найбільш криміногенних ділянках залізничної інфраструктури із застосуванням новітніх технічних заходів, зокрема безпілотних літальних апаратів. Сприятиме цьому й налагоджена чітка взаємодія з представниками логістичних компаній та територіальними правоохоронними органами.

Укрзалізниця просить у разі виявлення фактів розкрадання майна та вчинення інших правопорушень на залізничному транспорті повідомляти про них на гарячу лінію офісу з безпеки за тел.: 0-800-509-539.

Як повідомлялося раніше, офіс з безпеки Укрзалізниці в 2020 році провів 13 перевірок структурних підрозділів компанії з питань збереження пально-мастильних матеріалів. У результаті перевірок виявлено низку порушень, за якими правоохоронними органами складено та направлено до суду обвинувальні акти відносно 17 осіб.