Друк
21.12.2020

Укрзалізниця очікує високої конкуренції бізнесу в конкурсі на концесію контейнерних терміналів, — Іраклі Езугбая

Укрзалізниця вважає концесію терміналів найоптимальнішим рішенням у процесі розвитку власного контейнерного бізнесу. Про це повідомив директор з комерційної роботи і логістики АТ «Укрзалізниця» Іраклі Езугбая в інтерв’ю виданню «Центр транспортних стратегій».

 

«Поліпшення роботи терміналів потребує суттєвого обсягу інвестицій, які ми пропонуємо зробити приватному сектору через процедуру концесії. Разом з цим можемо обіцяти ринку достатнє забезпечення рухомим складом без обмежень і оптимальну організацію руху», — наголосив він.

Іраклі Езугбая уточнив, що на сьогоднішній день Укрзалізниця знаходиться на етапі детального аналізу контейнерного ринку та вивчення можливості концесії того чи іншого контейнерного терміналу компанії. Остаточний список об’єктів, які будуть передаватись у концесію, визначить техніко-економічне обґрунтування кожного окремого терміналу.

«Але ми хотіли б провести концесії в стислі терміни — за 4-6 місяців. Будемо звертатися з цим проханням до Кабміну. Також, відповідно до закону, дохід від концесії йде безпосередньо до держбюджету. Альтернативним варіантом може бути отримання платежів концесієдавцем, а потім виплата державі дивідендів», — додав він.

Укрзалізниця, за словами директора з комерційної роботи і логістики, розраховує, що залучення міжнародних консультантів забезпечить максимальну доступність до цього процесу лідерів контейнерного бізнесу.

«Є багато хороших прикладів операторів контейнерних терміналів як у Європі, так і в світі. Я очікую високої конкуренції», — підкреслив Іраклі Езугбая.

Відповідаючи на питання про подальшу долю філії «Центр транспортного сервісу «Ліски», на балансі якої зараз знаходяться контейнерні термінали, він повідомив, що філія продовжить роботу в конкурентному середовищі термінального обслуговування та експедирування, а також збереже доступ до інфраструктури та рухомого складу за допомогою централізованих структурних одиниць АТ «Укрзалізниця».

«Думаю, що ця робота буде успішною», — резюмував Іраклі Езугбая.

Нагадаємо, що Укрзалізниця розширює географію міжнародних контейнерних перевезень та веде переговори щодо підписання низки договорів про контейнерні перевезення. Також наприкінці листопада Укрзалізниця та DHL Global Forwarding домовились розвивати контейнерні залізничні перевезення Китай — Європа та планують запроваджувати нові міжнародні маршрути.