Друк
11.12.2020

Укрзалізниця продовжить вимагати скасування земельного податку та акцизу на паливо, — Володимир Жмак

Укрзалізниця продовжить відстоювати свою позицію в міністерствах та відомствах щодо необхідності скасувати сплату податку на землю під коліями та акцизу на паливо для компанії. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак під час круглого столу з представниками великих вантажовідправників, присвяченому поліпшенню взаємодії з клієнтами.


«Наша болюча тема — це податок на землю під нашими коліями. Це українська новела, коли земля під коліями обкладається податком, причому не по низькій ставці. Торік ми сплатили майже 4 млрд грн податку на землю під коліями», — зазначив Володимир Жмак.

Він також додав, що компанія наполягатиме на відміні акцизу на паливо, який спрямовується на будівництво автошляхів. «Ми будемо продовжувати лобіювати або відміну акцизу на паливо, яке використовують наші тепловози, або створення спеціального залізничного фонду по аналогії з дорожнім фондом, коли цей акциз буде йти не на розвиток автошляхів, а на розвиток залізничних магістралей», — підкреслив Володимир Жмак.

Зі свого боку представники бізнесу висловили підтримку Укрзалізниці у відстоюванні позиції з актуальних питань залізничної галузі. «Ми готові відстоювати інтереси Укрзалізниці в розмовах з міністерствами, народними депутатами, насамперед, щодо податку на землю, але й щодо повернення коштів за пасажирські перевезення, і просто інвестування коштів від держави», — зауважив президент ОП «Укрметалургпром» Олександр Каленков.

Раніше повідомлялося, що бізнес підтримав фінансовий план Укрзалізниці на 2021 рік.

Нагадаємо, що з 1 січня 2019 року діють зміни до Податкового кодексу України та деяких інших нормативних актів (№ 2628-VIII), які, зокрема, позбавили Укрзалізницю пільги зі сплати земельного податку.

Загальна площа земельних ділянок залізничного транспорту складає понад 209 тис. га.

За 10 місяців 2020 року Укрзалізниця сплатила місцевим бюджетам майже 3,1 млрд грн земельного податку.