Друк
01.12.2020

У листопаді Укрзалізниця на 21% збільшила обсяги перевезення вантажів у внутрішньому сполученні

Укрзалізниця продовжує нарощувати темпи перевезення вантажів. Так, за 29 діб листопада обсяги перевезення вантажів залізницями України у всіх сполученнях склали близько 27 млн тонн, що на 7% більше відповідного періоду минулого року. Зокрема, у внутрішньому сполученні цей показник склав 13 млн тонн, що на 21% більше ніж у листопаді 2019 року.


У поточному місяці Укрзалізниці вдалося поліпшити основні показники експлуатаційної роботи. Так, середньодобове навантаження склало 788,5 тис. тонн, що майже на 8% більше відповідного періоду минулого року. У середньому на добу залізниці навантажували 12,1 тис. вагонів, що майже на 7% більше минулорічного показника.

За 29 діб листопада 2020 року такий якісний показник використання рухомого складу, як обіг вантажного вагона, прискорений проти зазначеного періоду минулого року на 32,7% і склав 7,76 доби. Середньодобова дільнична швидкість вантажного поїзда зросла на більш як 5% і склала 35,3 км/год.

Також за 29 діб листопада Укрзалізниця поліпшила експлуатаційні показники локомотивного парку. Зокрема, на 5,1% – до 451 км збільшився показник середньодобового пробігу локомотива. А середньодобову продуктивність локомотива поліпшено на 4,3% до минулого року – вона склала 1 201 тис. ткм брутто.

За словами директора з комерційної роботи і логістики АТ «Укрзалізниця» Іраклія Езугбая, таких показників вдалося досягти, в першу чергу, завдяки збільшенню плечей обслуговування, покращенню диспетчеризації, ліквідації дефіциту локомотивів і прозорим умовам гри на ринку перевезень. «Вже немає ситуації, коли хтось на станції вирішує, буде їхати той чи інший вантаж, чи ні. Зараз всі вантажовідправники знаходяться в рівних умовах. Сьогодні ми перевозимо 100% від заявлених вантажів і маємо плани тільки нарощувати темпи і обсяги перевезень», – зазначив він.

Нагадаємо, що Укрзалізниця також працює над збільшенням вантажообігу і частки власних вагонів на ринку. В наступному році компанія планує збільшити частку власних вагонів на ринку до 35-40%.