Друк
21.10.2020

Укрзалізниця провела конференц-дзвінок з провідними інвесторами міжнародного ринку капіталу

Укрзалізниця 21 жовтня провела конференц-дзвінок з провідними інвесторами та аналітиками міжнародного ринку капіталу. Зокрема, презентовано результати діяльності компанії за 6 місяців 2020 року і повідомлено про основні завдання та пріоритети діяльності перевізника у подальшому. Загалом у заході взяли участь більше 30 інвесторів.

Ключовою подією першого півріччя 2020 року відзначено пандемію коронавірусної інфекції (COVID-19) та наслідки які відчувають економіки країн та світова економіка в цілому. Карантинні обмеження значно вплинули на рівень економічної активності підприємств. Деякі із запроваджених заходів мали безпосередній вплив на діяльність АТ «Укрзалізниця», зокрема, були тимчасово припинені залізничні пасажирські перевезення за всіма видами сполучення. Незважаючи на зупинку пасажирського та зниження надходжень від вантажного сегменту бізнесу на 15 % товариством докладено максимальних зусиль задля забезпечення сталого, безперервного перевізного процесу вантажних перевезень та підтримки реального сектору економіки країни.

«Товариством запроваджені та активно реалізуються заходи з оптимізації бізнес-процесів та жорсткої економії: фокус на критично важливі напрямки (капітальний ремонт локомотивів, вантажних вагонів та електрифікація ділянок інфраструктури), проведено пріоритизацію основних витрат товариства, оптимізовано операційні витрати», - повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак.

На результат АТ «Укрзалізниця» значно вплинуло зниження доходів від вантажних та пасажирських перевезень у порівнянні з 1 півріччям 2019 року на 15% та 57% відповідно, а також значне коливання курсових різниць, внаслідок чого отримано чистий збиток від курсових різниць 3,4 млрд грн проти 1,7 млрд грн чистого прибутку у 1 півріччі 2019 року. За підсумками 1 півріччя 2020 року АТ «Укрзалізниця» отримано консолідований чистий збиток у розмірі 8,8 млрд грн. Збитковий результат отримано внаслідок одночасного впливу на галузь цілої низки негативних факторів, викликаних поширенням пандемії COVID-19.

Зокрема заходи, які активно вживаються Урядом України, а також іншими країнами починаючи з березня 2020 року для запобігання поширенню пандемії призвели до зниження попиту на перевезення вантажів, призупинення пасажирських перевезень та відповідно зниження надходжень товариства. Управлінський персонал АТ «Укрзалізниця» й надалі розробляє заходи, покликані покращити фінансові показники та якомога швидше забезпечити відновлення товариства від наслідків впливу COVID-19: ініційовано зміни до системи тарифоутворення, зниження податкового навантаження з податку на землю, в процесі реалізації плани отримання додаткових надходжень грошових коштів за рахунок оптимізації непрофільних активів.

Презентація за підсумками зустрічі з інвесторами доступна за посиланням.