Друк
15.09.2020

Укрзалізниця закуповує дизельне пальне за ринковими цінами та з урахуванням котирувань Platts

Укрзалізниця спростовує розповсюджену деякими ЗМІ інформацію, про нібито закупівлю дизельного пального за завищеними цінами.

 

Вчергове нагадуємо, що дизельне пальне компанія закуповує за рамковою угодою з постачальниками, механізм якої побудований на застосуванні котирувань Platts з врахуванням курсів валют, що дозволяє Укрзалізниці отримувати справедливу ціну при коливаннях світових цін на нафтопродукти та, як наслідок, закуповувати дизельне пальне максимально вигідно й прозоро. При цьому широке коло постачальників унеможливлює встановлення монополії на поставку.

Також наголошуємо на некоректності порівняння розрахункової ціни, закладеної у фінансовому плані компанії із фактичною ціною на момент поставки, оскільки ціна може змінюватись на основі світових цін, курсу валют та бути нижчою за середньоринкову.

В цілому, аналіз ефективності закупівлі палива по відношенню до середньоринкових цін за наявними пропозиціями на постачання показує, що у 2020 році загальна економія склала 186,6 млн грн.

Крім цього варто зазначити, що станом на 1 вересня 2020 року, за рахунок зменшення обсягів перевезень зменшились витрати на пальне, і в цілому, за рахунок скорочення витрат пального та економії на цінах – саме у відношенні даних фінплану та фактичних цін закупівель, компанія в поточному році вже зекономила близько 3,3 млрд грн. Також Укрзалізниця розробила модель cash flow, завдяки якій наявна не тільки інформація про фактичні витрати на паливо, а й майбутні платежі та прогнозна модель витрат до кінця року.

Укрзалізниця закликає не маніпулювати фактами та вкотре повідомляє про готовність до співпраці з усіма зацікавленими сторонами.