Друк
11.09.2020

У серпні 2020 року Укрзалізниця на 9% збільшила обсяги перевезення зернових

У серпні 2020 року Укрзалізниця перевезла 3,7 млн тонн зернових. Це на 8,8% більше показника аналогічного періоду минулого року, коли залізничники перевезли 3,4 млн тонн.

 

Наразі Укрзалізниця навантажує близько 2  тис. вагонів-зерновозів на добу, що є досить високим показником. Компанія налаштована на подальше збільшення обсягів перевезень зернових за умови більш ефективної взаємодії з іншими учасниками перевізного процесу щодо прискорення технологічних процесів розвантаження вагонів та належної організації роботи зернових станцій.  

Вагони філії «Центр транспортної логістики» АТ «Укрзалізниця» користуються підвищеним попитом у аграріїв. Щоб задовольнити вимоги клієнтів, запроваджені довгострокові контракти, які надають замовникам гарантовані перевезення у вагонах Укрзалізниці. На вересень вже законтрактовано 10 тис. вагоновідправок, під які гарантовано будуть надані вагони товариства. Термін користування послугою відповідно до потреб клієнтів становить від 9 до 12 місяців.

Укрзалізниця закликає учасників ринку активніше працювати з компанією з організації відправницьких маршрутів, оскільки це дозволить ефективно спланувати роботу компанії на кілька місяців наперед, а також сформувати маршрут. Від цього виграє і вантажовласник, і Укрзалізниця.

Під час пікових перевезень зерна щодоби на зернових станціях несвоєчасно розвантажуються до 200 вагонів, за десять діб – це вже дві тисячі вагонів, які в очікуванні розвантажувальних операцій створюють затори на підходах до морських портів. Як наслідок, порушується вся логістика перевезення зернових. Компанія вимушена оголошувати тимчасові конвенції на перевезення.