Друк
04.09.2020

Укрзалізниця спільно з Transparency International Ukraine запускає проєкт з візуалізації даних щодо закупівель в інтерактивному режимі

Укрзалізниця продовжує активну роботу над реалізацією Стратегії закупівель на 2019-2021 роки. Компанія у співпраці з Transparency International Ukraine запускає проєкт з візуалізації даних щодо закупівель товариства в інтерактивному режимі, який дозволить усім охочим отримати необхідну інформацію безпосередньо на вебсайті компанії.


Укрзалізниця працює не лише над внутрішніми механізмами вдосконалення процесу закупівель, але й прагне зробити його максимально прозорим і відкритим для суспільства. Саме тому розпочато співпрацю з Transparency International Ukraine — акредитованим представником глобального руху Transparency International, одним з проєктів якої є моніторинговий портал публічних закупівель Dozorro та публічний модуль аналітики BI Prozorro.

Вказані сервіси покликані контролювати прозорість і чесність усіх закупівельних процедур, що проводяться в електронній системі закупівель, і в результаті спільної роботи було створено проєкт з візуалізації даних щодо закупівель Укрзалізниці. Ця ініціатива дозволяє в інтерактивному режимі отримувати всі аналітичні дані на нашому сайті за посиланням https://www.uz.gov.ua/about/procurement/pokaznyky_zakupivel_ukrzaliznytsi/

Так, на стартовій сторінці демонструються всі закупівлі Укрзалізниці, за якими відбувалися ті чи інші процедурні дії в поточному році. Більшість показників є інтерактивними й дають можливість легко переходити до конкретних підрозділів та деталей закупівельного процесу. Наприклад, для перегляду економії та інших зведених даних лише по завершених процедурах достатньо просто обрати збоку узагальнений статус «Завершені».

Задля забезпечення прозорості та неупередженості звітності всі візуалізовані дані будуть передаватись безпосередньо з публічного модуля аналітики BI Prozorro без будь-якого впливу Укрзалізниці.

Проєкт реалізується за підтримки USAID Ukraine — USAID Україна, British Embassy Kyiv, Eurasia Foundation, TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.


Довідково

Стратегія закупівель Укрзалізниці на 2019-2021 роки має на меті трансформацію закупівельної функції в прозору, некорумповану, ефективну та надійну систему. Одним з напрямків цієї стратегії є розвиток співпраці з державними та громадськими контролерами та анти-корупційними ініціативами.