Друк
25.05.2020

АМКУ визнав правомірними дії тендерного комітету Укрзалізниці при закупівлі мастил

Антимонопольний комітет України визнав дії тендерного комітету Укрзалізниці при закупівлі олив та мастильних матеріалів повністю правомірними. Укрзалізниця здійснює зазначені закупівлі відповідно до чинного законодавства та за ринковими цінами. 

 

Зважаючи на постійні оскарження «компаніями-тролями» закупівель зазначеної продукції в АМКУ та судах, Укрзалізниця ще у грудні минулого року розпочала процедуру відкритих торгів закупівлі мастил на 2020 рік. Попередньо товариство провело робочу зустріч з представниками ринку, де потрібно було досягнути згоди щодо умов тендерної документації та вимог до продукції та постачальників.

Разом з тим, вже у січні підприємства, що постачають продукцію виробництва ТОВ «КСМ-Протек», оскаржили умови тендерної документації. Після того, як Укрзалізниця внесла зміни, які вимагали учасники, ці ж підприємства подали повторні скарги. Як наслідок, кінцева дата подання тендерних пропозицій перемістилася аж на квітень.

Укрзалізниця розглянула  пропозиції учасників та відхилила деякі з них за порушення умов тендерної документації. Так, зокрема, учасники ТОВ «Міроіл» (пропонував продукцію виробництва ТОВ НВП «Агрінол»), ТОВ «Август Пром», ТОВ «Торум», ТОВ «КСМ-Трейд» (всі троє пропонували продукцію виробництва ТОВ «КСМ-Протек»), не надали повні копії нормативно-технічної документації, за якою виготовляється продукція. Втім, це не завадило цим учасникам оскаржити рішення тендерного комітету в АМКУ. При цьому оскаржували як відхилення власних пропозицій, так і намагалися довести, що пропозиції конкурентів мали «численні порушення». Однак, як показали результати розгляду скарг, АМКУ визнав дії тендерного комітету повністю правомірними.

Також зазначимо, що одночасно була розпочата й інформаційна кампанія з метою дискредитувати дій Укрзалізниці. Так, зокрема, Укрзалізницю намагаються звинуватити у тому, що до тендера не допустили компанії, які «пропонували ціни на 30% дешевше, ніж конкуренти».

Наголошуємо, що ця маніпуляція розрахована на тих, хто не розуміє, як проходять тендери в системі Prozorro. Адже у цих тендерах ціна учасників не може бути відомою нікому аж до початку аукціону й станом на сьогодні він не проводився. А саме проведенню цього аукціону й заважають численні скарги.

Укрзалізниця виступає за прозорий і чесний відбір постачальників будь-якої продукції й закликає не вдаватись до маніпуляцій. Особливо в ситуації, коли Укрзалізниці необхідно сформувати запас мастильних матеріалів для відновлення пасажирського руху та безперебійних вантажоперевезень.