Друк
20.03.2020

Укрзалізниця готує галузеві лікарні на випадок ускладнення епідемічної ситуації в Україні

Укрзалізниця вживає невідкладних заходів, щоб на випадок ускладнення епідеміологічної ситуації в Україні підготувати галузеві клінічні лікарні до прийому хворих на коронавірусну інфекцію. Компанія робить все можливе, щоб забезпечити медичні заклади необхідним обладнанням, ліками, засобами індивідуального захисту та дезінфекції. 

Так, на сьогодні для працівників залізничних лікарень та регіональних філій товариства вже закуплено більше 10 тис. респіраторів, 43 тисячі одноразових рукавичок, понад 4,2 тис. захисних окулярів, близько 500 флаконів засобів для дезінфекції медичних інструментів та обладнання, 1 тис. уп. поліетиленових мішків-пакетів для біонебезпечних відходів, 100 пластикових контейнерів для медичних інструментів, близько 5 тис. літрових антисептиків для рук, спиртовмісні серветки тощо. Також планується придбати майже 1 тис. електронних інфрачервоних термометрів, більше 11 тис. медичних халатів та майже 44,5 тис. одноразових медичних масок.

Через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в медичних закладах Укрзалізниці призупинено планову госпіталізацію хворих та плановий прийом пацієнтів, у тому числі планові амбулаторні та стоматологічні консультації лікарів, роботу денних стаціонарів для хворих амбулаторно-поліклінічних підрозділів, проведення діагностичних та фізіотерапевтичних процедур. На час карантину в галузевих медичних закладах призупинені  обов’язкові профілактичні медичні огляди, окрім передрейсових та післярейсових для залізничників, задіяних у процесі перевезень.

У всіх медичних закладах  посилені протиепідемічні заходи: здійснюється дезінфекція приміщень та вологе прибирання, обмежено доступ до приміщень лікарень громадян, що відвідують хворих.

Окрім цього, філія «Центр охорони здоров’я» АТ «Укрзалізниця» наразі визначає потреби в обладнанні, яким необхідно забезпечити залізничні лікарні для проведення реанімаційних заходів інтенсивної терапії на випадок ускладнень, викликаних 2019-nCoV. Зокрема, йдеться насамперед про апарати штучної вентиляції легень, дефібрилятори, пульсоксиметри, монітори пацієнта. Також Укрзалізниця опрацьовує з профільними міністерствами питання щодо включення потреб Укрзалізниці до державних програм фінансування.

В компанії проводяться практичні тренінги з працівниками виробничих підрозділів філії щодо дій у випадку підозри пасажирів на коронавірусну інфекцію, останнім часом відповідне навчання вже пройшли понад 11,7 тисяч співробітників.

Загалом на залізничному транспорті у складі філії «Центр охорони здоров’я» АТ «Укрзалізниця» функціонує 8 клінічних лікарень, 6 лінійних амбулаторій, 142 здоровпункти та 48 медпунктів на залізничних вокзалах.

Окрім цього, Укрзалізниця підготувала 15 галузевих об’єктів соціальної сфери – дитячі табори, оздоровчі заклади та пансіонати товариства загалом на понад 3,7 тисяч койко-місць. У разі погіршення епідеміологічної ситуації в країні ці заклади також можуть бути задіяні.

Нагадаємо, п.11. рішення РНБО України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», затвердженого Указом Президента України № 87/2020, передбачено забезпечення готовності лікувально-профілактичних закладів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та створення резервів медичного обладнання, лікарських засобів, виробів медичного призначення, зокрема засобів індивідуального захисту, а також дезінфекційних засобів.