Друк
18.03.2020

Укрзалізниця своєчасно здійснила чергову виплату за єврооблігаціями

Укрзалізниця своєчасно та в повному обсязі погасило наступну частину єврооблігацій у розмірі 10% початкової непогашеної основної суми боргу - 50 млн дол. США, та виплатила черговий купонний дохід за ними. Обидва платежі здійснені відповідно до встановленого графіку.

Під час глобальної економічної напруги в світі АТ «Укрзалізниця» в котре продемонструвала фінансову стабільність по відношенню до своїх кредитних зобов’язань, що є підтвердженням фінансової спроможності та надійності товариства. Це також демонструє кредиторам відповідальне ставлення держави та компанії до обслуговування власних запозичень.

Дебютний випуск єврооблігацій відбувся у 2013 році на загальну основну суму 500 млн дол. США, укладений між Публічним акціонерним товариством «Українська залізниця» в якості Позичальника та Шортлайн Пі-Ел-Сі в якості Позикодавця та Емітента. Таким чином, вже погашено 70% основної суми залучення, а саме 350 млн дол. США. Решта 150 млн дол. США залишаються до погашення в наступні 1,5 роки.

Нагадаємо, що в травні 2013 року Укрзалізниця розмістила дебютний випуск єврооблігацій на 500 млн дол. Єврооблігації Укрзалізниці разом із цінними паперами Ощадбанку й Укрексімбанку були включені в периметр реструктуризації зовнішнього суверенного та гарантованого державою боргу, ініційованої Мінфіном України після затвердження МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування EFF для України на 17,5 млрд дол. Графік погашення основної суми позики припадає на 2019-2021 роки: 60% — у 2019 році, 20 % — у 2020 році та 20 % — у 2021 році.