Друк
12.03.2020

У 2020 році Укрзалізниця планує максимально завантажити потужності своїх локомотиворемонтних заводів, — Франтішек Буреш

У 2020 році Укрзалізниця планує забезпечити дочірні підприємства з ремонту тягового рухомого складу стабільними й економічно вигідними замовленнями, що дозволить значно оновити локомотивний парк компанії, розвивати ремонтну базу галузі та вітчизняну промисловість загалом. Це допоможе компанії підготуватись до процесу лібералізації, коли дочірні підприємства займатимуться також ремонтом приватних локомотивів. Про це повідомив член правління АТ «Укрзалізниця» Франтішек Буреш під час інспектування Дніпропетровського тепловозоремонтного заводу (ДТРЗ).


«Зокрема, в поточному році Укрзалізниця запланувала віддати ДТРЗ для ремонту 80 локомотивів (магістральних та маневрових) на загальну суму 850 млн грн, — розповів Франтішек Буреш. — Завод повинен покращити свою виробничу логістику та робочу діяльність для підтримання його конкурентоспроможності на ринку. Лише таким чином ми зможемо підвищити заробітну плату для робітників заводу та залучити новий, кваліфікований персонал. Сучасне виробництво, що базується на бережливому ставленні до продукту, — наш пріоритет розвитку локомотиворемонтних заводів. Наразі ми сподіваємось, що найближчим часом уряд затвердить Фінансовий план компанії 2020».

За словами Франтішека Буреша, менеджмент АТ «Укрзалізниця» налаштований сприяти розвитку вітчизняної промисловості шляхом максимальної локалізації ремонтної бази залізничної галузі в Україні, підтримки національного виробника та роботодавця. «Усе, що можна зробити на власних потужностях і власними силами, розвиваючи промисловість окремих регіонів та країни в цілому, ми повинні робити саме на місцевих локаціях. Це — світова практика й офіційна позиція Президента та Уряду України. Українська робоча сила загалом дуже потужна, нам лише потрібно забезпечити місцевих виробників сучасними ноу-хау», — наголосив Франтішек Буреш.

На думку Франтішека Буреша, локомотиворемонтні підприємства Укрзалізниці (ДТРЗ, ЗЕРЗ, ЛЛРЗ) мають достатній досвід роботи. Однак на цих заводах необхідно модернізувати обладнання та виробничі процеси, посилити внутрішньогалузеву кооперацію й вимоги до якості робіт, значно посилити кадри, запропонувавши працівникам гідну заробітну плату. «Щоб досягти результату, ми повинні рухатися як єдина команда, — наголосив Франтішек Буреш. — Я цього хочу і допомагатиму в цьому», — підсумував він.

Під час інспектування ДТРЗ член правління оглянув основні ремонтні потужності підприємства, провів з керівним складом заводу виробничу нараду, на якій заслухав звіт про роботу в 2019 році та перші місяці поточного року, перспективні плани й проблемні питання, вирішення яких потребує участі керівництва компанії. Франтішек Буреш також окремо зупинився на енергоощадних проєктах, які дозволять суттєво скоротити витрати.