Друк
12.03.2020

Укрзалізниця запропонувала частині співробітників працювати віддалено на період карантину

Керівництво Укрзалізниці, у зв’язку із запровадженням з 12 березня 2020 року в Україні тритижневого карантину для усіх закладів освіти йде назустріч співробітникам, які мають дітей дошкільного або шкільного віку і яких немає з ким залишити на цей період вдома.

«За погодженням зі своїм безпосереднім керівництвом співробітники, які не залучені до безперервного виробничого процесу та забезпечення безпеки руху, матимуть право працювати віддалено — вдома, до завершення карантину або ймовірної зміни обставин», — повідомив виконувач обов’язків голови правління АТ «Укрзалізниця» Желько Марчек.

За його словами, співробітники, які мають необхідність працювати протягом періоду запровадження карантину дистанційно, повинні якомога швидше повідомити про це своїх керівників.

Крім того, Укрзалізниця на період карантину запропонує співробітникам скористатися такими можливостями, як надання щорічної відпустки поза межами графіку; встановлення неповного графіку роботи, правом на відпустку для догляду за дитиною віком до 14 років (без збереження заробітної плати).

Компанія також зобов’язала працівників скасувати, або відтермінувати закордонні відрядження та за можливості проводити робочі зустрічі у режимі онлайн-конференцій. Пасажирам Укрзалізниця рекомендує контролювати свій фізичний стан, за необхідності вимірювати температуру і за найменших ознак респіраторного захворювання (зокрема гарячки та кашлю) самоізолюватись та викликати лікаря; запровадити режим регулярного провітрювання приміщень; за можливості здійснювати дезінфекційні заходи.

Також нагадуємо рекомендації МОЗ України із профілактики захворювання на коронавірус: регулярно мити руки з милом, або обробляти дезінфектантами із вмістом спирту; не торкатися обличчя; під час кашлю та чхання прикриватися серветкою або згином ліктя; використану серветку одразу викидати та закривати кришку смітника; триматися на відстані від людей з ознаками респіраторних захворювань; за можливості уникати місць великого скупчення людей тощо.

Довідково: 11 березня 2020 року уряд України ухвалив рішення запровадження карантину з метою недопущення занесення і поширення в Україні нового коронавірусу COVID-19 (з 12 березня до 3 квітня).Терміни карантину можуть змінитись залежно від епідеміологічної ситуації в Україні. Карантин оголошено в усіх освітніх закладах незалежно від форми власності та сфери управління, зокрема для дошкільної, загальної середньої та позашкільної форм.