Друк
02.03.2020

Укрзалізниця з 9 гривень витрат на приміські перевезення отримує лише 1 гривню доходу, — Антон Саболевський

Співвідношення доходу до витрат у приміських пасажирських перевезеннях Укрзалізниці на сьогоднішній день складає 1 до 9. Про це повідомив директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський у інтерв’ю виданню Mintrans.


Він підкреслив, що місцева влада, врешті-решт, повинна зрозуміти, що вона відповідальна за ці перевезення й має підтримувати мобільність громадян.

«Рентабельність приміських сполучень мінус 900%. Ми в передмістя вкладаємо дев'ять гривень, а отримуємо одну. Приміський рух субсидується всюди. Без допомоги місцевої влади і без розуміння, що це потрібно їм, а не нам, ми далеко не заїдемо», — сказав Антон Саболевський.

Директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики компанії також навів приклад досвіду Німеччини у питанні приміських перевезень.

«Чотири райони в Баварії закуповують перевезення у Deutsche Bahn через єдиний transport authority. Місцева влада вирішує, який тип вагонів і якої місткості їм потрібен, і щорічно за них платить. Щось подібне має бути створено і в регіонах України», — резюмував Антон Саболевський.