Друк
28.02.2020

Справа про видобуток граніту у кар’єрі АТ «Укрзалізниця» розслідується вже більше ніж півтора року

Заява Служби безпеки України про викриття незаконного видобутку граніту на території кар’єру АТ «Укрзалізниця» цими днями виглядає дещо недоречною. Адже досудове розслідування за даними фактами триває з липня 2018 року. До того ж, з травня 2019 року ВП «Пенізевицький кар’єр» було поновлено дію спецдозволу на користування надрами з подовженням терміну до 23 жовтня 2038 року.

АТ «Укрзалізниця» всіляко сприяє правоохоронцям у здійсненні слідчих дій, надає запитувані слідчими документи та інформацію. Оскільки досудове розслідування ще не завершене і рішення суду у справі не ухвалене, компанія вважає публічні заяви СБУ про завдання шкоди навколишньому середовищу та протиправну діяльність посадових осіб передчасними.

В АТ «Укрзалізниця» на початку 2019 року була проведена внутрішня перевірка дотримання вимог дозвільної документації на видобуток корисних копалин. За її результатами були звільнені посадові особи, які допустили порушення контролю за користуванням надрами.

Укрзалізниця сподівається на об’єктивне та неупереджене розслідування усіх обставин справи та встановлення ступеню відповідальності посадових осіб.