Друк
27.02.2020

Укрзалізниця розпочне будівництво колії європейського стандарту вже у 2020 році

Цього року заплановано розпочати будівництво вузької колії (1435 мм) на напрямку Мостицька — Скнилів. Про це повідомив директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський, презентуючи основні інфраструктурні проєкти компанії щодо розвитку пасажирських перевезень у 2020 році.

 

За словами представника Укрзалізниці, будівництво колії, що відповідає європейським стандартам, дозволить пасажиру сісти в поїзд у Львові та без пересадок дістатися європейських країн. Цікавість до цього проекту вже виявили польські та чеські залізничники.

Також Антон Саболевський повідомив про намір Укрзалізниці розпочати електрифікацію напрямку Ковель — Ізов: «Ми передбачили початок робіт у нашому фінансовому плані на 2020 рік. Якщо КМУ та МІУ підтримають таке рішення Укрзалізниці, то у 2020 році розпочнемо роботи». Реалізація проєкту дозволить нарощувати обсяги перевезень з країнами ЄС, зокрема перевезення вантажів широкою колією в Польщу. Також завдяки запровадженню електротяги будуть знижені операційні витрати компанії.

Щодо важливих проєктів цього року, вже оголошено тендер на модернізацію напрямку Долинська — Миколаїв. В Укрзалізниці планують електрифікувати цю дільницю до 2023 року, а Миколаїв — Колосівка — до 2024 року. «Це важливо для компанії, адже саме на цій ділянці здійснюється понад 20 % нашої вантажної роботи дизельними магістральними локомотивами», — зазначив Антон Саболевський.