Друк
25.02.2020

Укрзалізниця 25 лютого проведе перший «голландський аукціон» при розподілі вантажних вагонів

Укрзалізниця 25 лютого 2020 року проведе перший так званий «голландський аукціон» при розподілі вантажних вагонів через систему ProZorro.Продажі. Про це повідомив директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.


«На аукціон будуть виставлені піввагони та зерновози. Зокрема, будуть виставлені 6 маршрутів та 400 зерновозів окремо, 3 маршрути піввагонів та 200 піввагонів», — уточнив він.

За словами Андрія Рязанцева, такі аукціони вигідно відрізняються від попередніх тим, що від моменту оголошення аукціону до повного підведення його підсумків проходить один день.

«Наприклад, якщо сьогодні даємо оголошення, то завтра на кінець дня маємо результати. Ринку це дасть більшу оперативність у забезпеченні власних перевезень рухомим складом Укрзалізниці, а також забезпечить максимально гнучке ціноутворення. При цьому ми не обмежуємо коло учасників, і кожен, хто має підписаний договір з Укрзалізницею, має можливість взяти участь та скористатись новою послугою», — наголосив він.

Андрій Рязанцев також повідомив, що впродовж цього тижня в Укрзалізниці будуть проведені зустрічі з представниками профільних асоціацій та учасниками ринку для обговорення нового продукту Укрзалізниці.

Нагадаємо, на минулому тижні правління АТ «Укрзалізниця» ухвалило рішення щодо запровадження «голландських аукціонів» при розподілі вантажних вагонів. Це означає, що ціна за користування вагонами під час аукціону може не тільки збільшуватися, а й зменшуватися. Таке рішення було прийняте, щоб оперативно реагувати на коливання ринку та попиту.

Умовою застосування зниження вартості ціни є обов’язкове проведення всіх торгів виключно через ProZorro.Продажі, що є ще одним кроком до впровадження розподілу всього парку Укрзалізниці, як у компанії обіцяли раніше.