Друк
24.02.2020

У конкурсі на закупівлю дизельного пального за рамковою угодою зголосилися взяти участь 12 компаній

На конкурс із закупівлі 200 тис. тонн дизельного пального за рамковою угодою для потреб залізничної галузі на 2020 рік подали свої пропозиції 12 компаній.

 

Документи на конкурс подали ТОВ «Алпен Трейд», ПП «ОККО Контракт», ТОВ «Альянс Енерго Трейд», ТОВ «Анвітрейд», ТОВ «Торговий дім «Газтрім», ТОВ «Торговий дім «Сокар Україна», ТОВ «Глуско Україна», ТОВ «Оіл-Трейд 2018», ТОВ «Торум», АТ «Укргазвидобування», ТОВ «Лівайн Торг», ТОВ «Південна паливно-експедиційна компанія».

Орієнтовна вартість вказаної закупівлі становить понад 4,7 млрд грн. Сума тендерного забезпечення — 10 млн грн, розмір мінімального кроку пониження ціни — 0,5 %.

Нагадаємо, що трансформація закупівель пально-мастильних матеріалів, що є однією з основних статей витрат Товариства, розпочалася з серпня 2019 року. Укрзалізниця організувала низку зустрічей із постачальниками нафтопродуктів для узгодження прозорих та логічних правил співробітництва й підготовки до укладення рамкової угоди. Поступово вибудовувалася довіра постачальників до закупівельного процесу та платіжної дисципліни. Кількість заявок на рамкову угоду та участь нових гравців свідчать про зростаючу довіру ринку до трансформаційних процесів у Товаристві.

«Незважаючи на позитивні зрушення, Укрзалізниця не виключає, що й надалі матимуть місце спроби недобросовісних постачальників гальмувати цей процес. Адже ця рамкова угода вже один раз була заблокована невідомою компанією, яка не з’явилася на слухання власної скарги в АМКУ та згодом не подала заявку на участь у конкурсі. Однак ми впевнені в ефективності та прозорості цього механізму закупівлі дизпального та розраховуємо на підтримку регулятора», — зауважив директор з питань закупівель Сергій Довгаленко.

Загальна потреба в закупівлі на 2020 рік, за попередніми розрахунками, сягає 350 тисяч тонн дизельного пального. Також за окремими конкурсами планується придбати орієнтовно 4 млн літрів дизельного пального, бензин А-92 (3,8 млн літрів) та А-95 (3,6 млн літрів) за талонами.

Довідка. 18 грудня 2018 року в електронній системі публічних закупівель Prozorro з’явився новий тип процедури — закупівлі за рамковою угодою. Вони можуть здійснюватися як самостійно замовниками, так і централізованою закупівельною організацією в інтересах інших замовників. Визначені певні особливості укладання рамкових угод: вони мають укладатися виключно з декількома постачальниками (мінімум трьома), яких обирають у ході аукціону; для укладання рамкових угод використовується виключно процедура відкритих торгів з публікацією англійською мовою.