Друк
31.01.2020

Міністр інфраструктури Владислав Криклій проінспектував якість ремонту пасажирських вагонів

Як змінюються пасажирські вагони після деповського та капітального ремонтів особисто перевірив міністр інфраструктури Владислав Криклій. 30 січня міністр оглянув плацкартний та купейний вагони. Ці вагони задіяні до перевезень у сполученнях Київ – Солотвино та Одеса – Рахів.

Як зазначив Владислав Криклій, мета такої інспекції – вивчити можливості ремонту залізничного рухомого складу, щоб підвищити якість пасажирських перевезень.

«В останні роки залізниця демонструє гарні фінансові результати, які тепер треба конвертувати в якісні послуги. Будемо у швидкому режимі розробляти заходи, щоб люди відчули зміни у пасажирському господарстві»,  зауважив Владислав Криклій.

У ході огляду плацкартного вагону поїзда №26 Одеса – Рахів міністр запропонував покращити матраци, удосконалити деякі вузли. Поглиблений ремонт цього вагону залізничники виконали наприкінці грудня 2019 року.

Зокрема у вагоні замінили м'які меблі, замість дерев'яних вікон встановили сучасні склопакети, між віконні та підвіконні панелі із використанням утеплювача.

Також було проведено кузовні зварювальні роботи з подальшим фарбуванням кузова сучасними матеріалами. Котли опалення, бойлера та кип’ятильника замінили на нові.  

Окрім того, у салоні вагона оновлена підлога із вкладанням мінеральної вати, нової негорючої фанери та транспортного лінолеуму. Демонтовано підлогу туалетів для подальшого встановлення склопластикової, замінені умивальники.

Загальна вартість капітального ремонту склала понад 1,3 млн грн.

У 2020 році Укрзалізниця планує виконати капітальний ремонт 600 пасажирських вагонів і відремонтувати у власних депо 1500 вагонів. Як зазначають у компанії, капітальний ремонт вагона має відбуватися раз на 5 років і потребує мільйонних інвестицій. Законом передбачено, що оновлення пасажирського рухомого складу здійснюється в тому числі коштом держбюджету, однак поки компанія ремонтує і закуповує пасажирський рухомий склад лише за власні кошти.

На питання фінансування звернув увагу і міністр інфраструктури. «Має бути баланс, щоб і держава надавала підтримку. Ми зараз над цим працюємо», зазначив Владислав Криклій.