Друк
17.01.2020

Укрзалізниця підписала меморандум про партнерство із всеукраїнською мережею доброчесності і комплаєнсу

17 січня 2020 року АТ «Укрзалізниця» та Всеукраїнська Мережа Доброчесності і Комплаєнсу (UNIC) підписали меморандум про партнерство. Його метою є співпраця, спрямована на просування ідеї етичного та відповідального ведення бізнесу, посилення прозорості, боротьбу з корупцією та зловживаннями.

 

Від Укрзалізниці меморандум про партнерство підписали голова правління товариства Євген Кравцов та член правління Желько Марчек, від UNIC  ̶̶  голова Виконавчого комітету Іван Сакаль і голова Секретаріату Гаяне Каракашян.

За словами голови правління АТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, таке партнерство для компанії є не лише вимогою сьогодення. «Співпраця з UNIC є ще одним важливим кроком до боротьби з корупцією та підвищення прозорості нашої компанії. Це надважливо в умовах лібералізації ринку залізничних перевезень, яка відкриває для України нові шляхи на європейські ринки»,  ̶  зазначив Євген Кравцов.

Зі свого боку голова Виконавчого комітету UNIC Іван Сакаль відзначив, що Укрзалізниця стала ще однією великою державною компанією, яка приєдналась до партнерства з UNIC. Він висловив сподівання, що це стане позитивним прикладом для інших важливих гравців бізнесу державного сектору. «Я радий, що нашим партнером став національний залізничний перевізник. Впевнений, що послідовне впровадження принципів доброчинності в роботі Компанії, – це гарна інвестиція у майбутнє. Партнерство Укрзалізниці з UNIC – важливий крок уперед до розвитку принципів доброчесності бізнесу України»,  ̶   зазначив Іван Сакаль.

Директор Офісу з антикорупційної діяльності, Уповноважений з реалізації антикорупційної програми  АТ «Укрзалізниця» Ігор Шевченко розповів, що долучення до партнерства з UNIC було одним з пріоритетних завдань Офісу з антикорупційної діяльності Укрзалізниці в 2019 році. «Наразі в компанії ми вибудовуємо систему запобігання та протидії корупції, на відміну від моделі, яка зосереджена здебільшого на виявленні вже вчинених корупційних порушень. Тому для Укрзалізниці, як для компанії державного сектору, дуже цінною буде методологічна та експертна допомога UNIC в питаннях розбудови комплаєнсу, в тому числі антикорупційного», – зауважив Ігор Шевченко.

Партнерство з UNIC допоможе Укрзалізниці успішно досягти таких стратегічних цілей, як прозорість та доброчесність ведення бізнесу, усунення корупції та зловживань, досягнення та утримання міцної фінансової позиції компанії, більш широке залучення європейських партнерів та міжнародних інвесторів.

 

Довідка. Всеукраїнська Мережа Доброчесності та Комплаєнсу (UNIC) – ініціатива для бізнесу, який прагне працювати прозоро. UNIC започатковано 19 травня 2017 року Радою бізнес ̶  омбудсмена за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку й Організації економічного співробітництва та розвитку з метою просування ідеї етичного та відповідального ведення бізнесу. Компанії  ̶  учасники UNIC погоджуються підтримувати добру ділову репутацію та постійно удосконалювати власні стандарти комплаєнсу відповідно до кращих міжнародних практик. Учасники Мережі - понад 50 українських та міжнародних компаній, які охоплюють більше 50 міст із загальною кількістю понад 100 тисяч співробітників.