Друк
09.01.2020

Територією України пройшов контейнерний поїзд з Китаю до ЄС, — Євген Кравцов

Територією України 3-5 січня 2020 року пройшов контейнерний поїзд з Китаю до Євросоюзу, а саме до польського Славкува. Він проїхав через прикордонні переходи Зернове — Ізов за 39 годин і 54 хвилини. Вперше поїзд їхав широкою колією ЛХС без перевантаження на кордоні. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов у Facebook.


У складі поїзда 45 сорокафутових контейнерів. Контейнерний поїзд виїхав з китайського Сіаню до Славкува 12 днів тому. У Сіані, що є колишньою столицею Китаю, розпочинався історичний Шовковий шлях. Це один із найбільш розвинутих сухих портів і логістичних центрів Нового шовкового шляху.

Керівник Укрзалізниці наголосив на важливості проєктів з Китаєм та Середньою Азією. «Маршрут «Китай — ЄС» транзитом Україною є надійним, дешевшим та зручнішим для всіх учасників цього логістичного ланцюга. А цей поїзд — гарний знак і перша важлива ластівка в організації масштабних проєктів з Китаєм та Середньою Азією для Укрзалізниці. Широка колія, яка експлуатується Укрзалізницею, найбільш протяжна на заході», — зазначив Євген Кравцов.

Він також наголосив на перспективах розвитку таких маршрутів. «Укрзалізниця може бути частиною сухопутного маршруту, морського та маршруту ТМТМ (Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту). Укрзалізниця є максимально надійним партнером для транзиту, оскільки пропонує альтернативні і вигідні маршрути», — підкреслив голова правління АТ «Укрзалізниця».

Загалом територією України контейнерні поїзди перевозять вантажі з КНР до Словаччини, Угорщини та Німеччини.

Наразі територією України курсують 33 контейнерні поїзди, з яких 9 — у міжнародному сполученні. У них за 11 місяців 2019 року перевезено 140,6 тис. TEU контейнерів. Це на 65 % більше, ніж за відповідний період 2018 року.