Друк
28.11.2019

Укрзалізниця впродовж наступного року збудує євроколію на західній Україні та прийматиме поїзди з країн Європи, – Євген Кравцов

Суміщена колія 1520/1435 мм від Мостиської до Львова відкриє нові можливості для пасажирів та посилить транспортний і туристичний потенціал України. Укрзалізниця її планує збудувати вже наступного року. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов під час поїздки на станцію Мостиська.

«3,5 години до Кракова плюс зі Львова у Європу швидкісними поїздами. Знаю, що про це кажуть останні років 10. Але ми зробимо це за рік. Не анонсував заздалегідь, але сьогодні особисто переконався, що проект, який поки був лише на папері, може стати реальним. Тобто через рік українці зможуть отримати пряме швидкісне сполучення з центру Львова до Кракова, Праги, Відня», - зазначив керівник компанії на свої сторінці у Facebook

За словами Євгена Кравцова, завдяки такому рішенню поїзди, що прямують з Європи, зможуть без втрати часу на заміну візків доїжджати до Львова, а саме до залізничної станції Скнилів. «Декілька років широкою колією наші поїзди курсують до Перемишля. Ця станція в Польщі стала популярним залізничним хабом між Україною та іншими країнами Європи. Будівництво суміжної колії від кордону з Польщею дозволить зробити станцію Скнилів міжнародним залізничним хабом», – зазначив очільник Укрзалізниці.

Євген Кравцов уточнив, що станція Скнилів обрана для розбудови хабу, щоб уникнути перевантаження станції Львів, через яку прямують фактично усі внутрішньодержавні поїзди. «На жаль, Україна має різну ширину залізничних колій з країнами-сусідами на Заході. Змінити нашу колію на європейську неможливо, адже це коштуватиме мільярди доларів. Натомість ми вишукуємо інші варіанти інтеграції інфраструктур. І це один із них. Певен, що це буде найбільший інфраструктурний проект на заході України», — резюмував він.

У загальному комплексі робіт необхідно вкласти 69,8 км суміщеної колії 1435/1520 мм, збудувати 3,1 км колії 1435 мм, виконати на 58,2 км розширення майданчика землеполотна, провести комплексно-оздоровчий ремонт 9,5 км існуючої суміщеної колії та реконструкцію 8 станцій, виконати реконструкцію та модернізацію інфраструктури електропостачання, збудувати інфраструктуру вокзалу станції Скнилів колії 1435 мм.

Крім того, для комфорту пасажирів Укрзалізниця планує між Скниловом, аеропортом і центральним залізничним вокзалом міста запустити ще й експрес.

Дільниця Мостиська II – Львів входить до «крітського» міжнародного транспортного коридору № 3 (Берлін-Вроцлав-Львів-Київ). Наразі колія 1520 пролягає з України до станції Перемишль (Польща), євроколія – від Перемишля до станції Мостиська I (Україна).  

Довідково:

Залізнична станція Скнилів розташована у Львові. Від вокзалу станції «Львів» вона знаходиться на відстані 5,5 км, від Міжнародного аеропорту «Львів» – 3 км та автостанції – 1 км.