Друк
25.11.2019

Укрзалізниця зробила великий крок до подолання корупції в галузі, — Євген Кравцов

У 2018 році та за 9 місяців 2019 року департамент економічної та інформаційної безпеки Укрзалізниці виявив та попередив правопорушень на понад 600 млн грн. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 

За словами керівника компанії, такі результати свідчать про ефективність антикорупційної програми. «На сьогодні корупція, звісно, є великою проблемою, проте статистика свідчить, що ми зробили великий крок вперед у процесі її подолання, і ситуація набагато краща, ніж була в попередні роки», — сказав він.

Зокрема, впродовж 2018 року та 9 місяців 2019 року працівники департаменту економічної та інформаційної безпеки Укрзалізниці взяли участь у 1609 перевірках. Матеріали 243 перевірок направлено до правоохоронних органів, по 147 зареєстровані кримінальні провадження.

У рамках відкритих кримінальних проваджень 37 особам вручені підозри, 15 осіб засуджено. Крім того, за направленими до правоохоронців матеріалами 17 працівників притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень — декларування, конфлікт інтересів.

«У компанії триває процес докорінних змін в антикорупційній політиці і системі закупівель, організації вантажних перевезень, інших ризикованих з точки зору корупції видах діяльності. Головна мета — викорінення й нульова толерантність до будь яких корупційних проявів», — резюмував Євген Кравцов.

Крім того, за результатами перевірок до відповідальності притягнуто 1552 порушників, зокрема, їм оголошено догани, звільнено з роботи, переведено на іншу посаду тощо.

Нагадаємо, серед найбільш резонансних виявлених порушень такі: завищення вартості закупівлі послуг з ремонту дефектоскопного обладнання — збитки понад 17 млн грн; незаконна майнінгова ферма криптовалюти (біткоїнів), що працювала на електроенергії Укрзалізниці, — збитки 1 млн грн; неправомірне нарахування премій працівникам вагонної дільниці станції «Київ-Пасажирський» — збитки понад 50 млн грн; завищена вартість анкерів – збитки понад 60 млн грн.