Друк
12.11.2019

Концесія залізничних вокзалів дозволить перетворити їх на прибуткові активи, — Євген Кравцов

Передача низки залізничних вокзалів у концесію дасть можливість модернізувати їх інфраструктуру та перетворити ці об’єкти із збиткових на прибуткові. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 

«Ми дуже довго обговорювали питання щодо концесії вокзальних площ з міністром інфраструктури, урядом України та вже напрацювали механізм такого залучення інвесторів», — сказав він під час візиту на станцію Харків-Пасажирський.

За словами Євгена Кравцова, концесія вокзалів дозволить Укрзалізниці зняти дуже важкий тягар, пов’язаний з утриманням таких великих соціальних об’єктів.

«На сьогодні вокзали у більшості міст країни — збиткові, і нам необхідно повністю переосмислити систему управління цими об’єктами нерухомості. На жаль, навіть при точковій передачі в оренду об’єктів, наприклад на київському, інших вокзалах, окупність цих об’єктів неможлива. Тому нам необхідно повністю переосмислити систему управління цими об’єктами нерухомості, і найефективнішим механізмом буде державно-приватне партнерство», — констатував він.

Саме тому, на думку Євгена Кравцова, наразі необхідна масштабна програма за прикладом більшості країн Європи, коли в інвесторів є довготермінові перспективи, можливість інвестувати в розширення площ, підвищення комерційної привабливості об’єктів, що, у свою чергу, дає змогу повернення інвестицій для інвесторів, знімає збитки з Укрзалізниці та дає змогу отримати частину прибутку в рамках концесійного договору.

«Наше завдання — щонайменше впродовж наступних трьох років вийти по всіх вокзальних комплексах країни в нульовий баланс. Це завдання-мінімум. Після цього ми очікуємо, що концесійні платежі матимуть серйозну складову в доходній частині пасажирських перевезень у цілому. Зважаючи на кількість площ, обсяги перевезень, це можуть бути сотні мільйонів гривень Укрзалізниці на рік», — резюмував очільник Укрзалізниці.