Друк
23.10.2019

Укрзалізниця готує зміни в організації закупівель відповідно до оновленого Закону України «Про публічні закупівлі»

Укрзалізниця вдосконалить свої закупівлі відповідно до оновленого Закону України «Про публічні закупівлі». У компанії вже планують організаційні зміни: замість тендерних комітетів у структурних підрозділах будуть призначені уповноважені особи із закупівель. Про це повідомив директор офісу з трансформації закупівельних процесів АТ «Укрзалізниця» Владислав Кивгило.

 

«Це еволюція тендерних закупівель. Вона рухається в бік особистої відповідальності. Замість тендерних комітетів у структурних підрозділах Укрзалізниці будуть призначені уповноважені особи, які відповідатимуть за процес закупівлі. На законодавчому рівні визначено, що до 2022 року це має відбутися в закупівельних підрозділах всіх публічних замовників України», — повідомив Владислав Кивгило.  

За його словами, на першому етапі такі фахівці в сфері закупівель будуть призначені у філіях, які закуповують невеликий обсяг товарів та послуг та проводять не більше десяти тендерних процедур на місяць. Зокрема, це «Медіацентр «Магістраль», Центр професійного розвитку персоналу, Енергозбут та деякі інші.

«Ми хочемо йти в авангарді цих змін і вже розпочинаємо робити такі структурні перетворення в Укрзалізниці, передбачені законодавством. Для виконання функцій уповноважених осіб ми будемо обирати фахівців серед співробітників Укрзалізниці, які відповідають вимогам закону, корпоративним стандартам щодо запобігання корупції, з відповідним їх навчанням. Ми також будемо запрошувати на роботу в наші підрозділи професіоналів, які мають досвід роботи не менше двох років у проведенні закупівель, що передбачено новою редакцією Закону України «Про публічні закупівлі», — зазначив Владислав Кивгило.

Він також додав, що внутрішні розрахунки компанії щодо кількості уповноважених осіб, які працюватимуть в Укрзалізниці, були перевірені за методикою Центру професіоналізації закупівель Київської школи економіки та підтверджені експертами.

Нагадаємо, у вересні цього року Укрзалізниця публічно презентувала стратегію закупівель на 2019-2021 роки. Товариство планує повністю перезавантажити систему закупівель. Для цього, зокрема, передбачені антикорупційні заходи, конкретні кроки для поліпшення репутації компанії та ефективності закупівель.

               

Довідка.

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» №  1076 від 29.08.2019 був прийнятий Верховною Радою України 19.09.2019 та підписаний Президентом України 16.10.2019.