Друк
09.10.2019

Укрзалізниця та ДФС запроваджують електронний обмін інформацією під час перевезення вантажів у міждержавному сполученні

Укрзалізниця та Державна фіскальна служба України (ДФС) запроваджують електронний документообіг під час перевезення вантажів у міждержавному сполученні. Перспективи переходу від паперової до електронної форми обміну інформацією  передбачені угодою про інформаційне співробітництво, яку підписали сторони.

 

В Укрзалізниці зазначають, що організація електронного документообігу між Укрзалізницею та ДФС дозволить оптимізувати контрольні процедури під час переміщення товарів через митний кордон України, зменшити час обробки поїздів на прикордонних передавальних станціях та спростити процедуру видачі вантажів на станції призначення.

Завдяки підписаній угоді в перспективі електронні документи поступово мають замінити паперові під час організації перевезень імпортних, експортних та транзитних вантажів.

Угода про інформаційне співробітництво між Укрзалізницею та ДФС також створює перспективи для запровадження нових сервісів у взаємодії між вантажовідправником, митницею та перевізником.

Нагадаємо, що оформлення документів для перевезення вантажів залізничним транспортом у внутрішньому сполученні та на експорт у порти Укрзалізниця здійснює  повністю в електронному вигляді з липня 2011 року. За електронною накладною також організовано перевезення порожніх власних та орендованих вагонів у міжнародному сполученні.