Друк
04.10.2019

Іван Юрик під час конференц-дзвінка розповів інвесторам про основні показники роботи компанії та подальші плани

Укрзалізниця провела черговий конференц-дзвінок із провідними інвесторами міжнародного ринку капіталу. Член правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик презентував інвесторам результати діяльності компанії за 6 місяців та пріоритети розвитку до кінця 2019 та найближчі 5 років.

 

Іван Юрик повідомив, що фінансовий результат компанії у першому півріччі 2019 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, покращено вдвічі й склав 1,1 млрд грн. Показник EBITDA – 7,5 млрд грн, що більше ніж у першому півріччі 2018 року на 6%.

Дохід від реалізації продукції Укрзалізниці сягнув 44,2 млрд грн, що на 11% більше порівняно з першим півріччям минулого року. Зростання операційних витрат становило менше 7%.

Найбільшу питому вагу — 92% (40,5 млрд грн) у структурі доходу від реалізації продукції становлять доходи від перевезень вантажів та пасажирів.

Крім того, він розповів, що кредитний портфель компанії зменшено майже на 1 млрд грн та поліпшено його структуру. Тож ліквідність компанії залишається на стабільному рівні, що дає впевненість інвесторам у виконанні Укрзалізницею своїх фінансових зобов’язань.

За його словами, підтвердженням зростання рівня ліквідності та покращення фінансової стійкості Укрзалізниці є нещодавнє підвищення кредитних рейтингів Товариства провідними міжнародними кредитними агентствами: Fitch Ratings до рівня «В» з прогнозом «позитивний»,  та S&P до рівня «В-» з прогнозом «стабільний».

«Досягнута довіра інвесторів вимагає продовження традиції регулярного діалогу, започаткованого два роки тому, так ми продовжуємо регулярні дзвінки з інвесторами для пояснення прогнозованості процесів, що тривають в компанії», — зазначив Іван Юрик.

Також Іван Юрик розповів інвесторам про ключові шляхи розвитку Укрзалізниці, зокрема щодо запланованої реструктуризації компанії та підготовки до нової моделі ринку перевезень. «Ключовими завданнями для Укрзалізниці є задоволення потреб та очікувань у сфері пасажирських та вантажних перевезень, зокрема забезпечення лібералізації ринку перевезень, а також підвищення ефективності, прибутковості та фінансової стабільності», — резюмував він.

Конференц-дзвінок з міжнародними інвесторами відбувся за участі та підтримки провідної інвестиційної компанії Dragon Capital.

Презентацію за підсумками діяльності Укрзалізниці у 1 півріччі 2019 року розміщено тут.