Друк
26.09.2019

EBA підтримує зниження земельного податку для Укрзалізниці та державне фінансування пасажирських перевезень

Укрзалізниця солідарна з висновками Європейської бізнес асоціації (EBA), що проект Закону України «Про залізничний транспорт» повинен вирішити питання виключення крос-субсидіювання пасажирських перевезень за рахунок вантажних та визначити шляхи фінансування соціальних перевезень з державного бюджету. Також для Укрзалізниці повинен бути знижений земельний податок. Ці та інші очікування бізнеса містяться у дослідженні «Біла книга залізничної галузі».

 

У документі проаналізовані проблемні питання реформування залізничної галузі та запропоновані можливі шляхи їх вирішення. В Укрзалізниці погоджуються з висновками дослідження асоціації, що залізнична галузь потребує негайного структурного реформування, імплементації норм відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, впровадження нової тарифної політики, вирішення проблемних питань операційної діяльності, а також державної підтримки. Першочерговим повинно стати прийняття Закону України «Про залізничний транспорт». Новий закон має передбачити не лише недискримінаційний доступ приватним локомотивам та вагонам до інфраструктури, а й скасування крос-субсидіювання пасажирських перевезень. Натомість повинні бути розроблені механізми державної підтримки здійснення соціальних перевезень для забезпечення мобільності населення.

Також в Укрзалізниці підтримують тезу дослідження про необхідність встановлення граничних розмірів ставки податку на земельні ділянки, що відносяться до земель залізничного транспорту, у розмірі не більше 0,25 % від їх нормативної грошової оцінки. Нагадаємо, що зараз через внесення змін до Податкового кодексу України земельний податок, який цьогоріч сплачує Укрзалізниця, збільшився у 3,4 разу порівняно з минулим роком.

 

З іншими аспектами дослідження та очікуваннями бізнесу від реформування залізничної галузі можна ознайомитися тут.