Друк
23.09.2019

Укрзалізниця передала до СБУ матеріали щодо можливого завдання збитків компанії при постачанні анкерів на понад 60 млн грн

Укрзалізниця зібрала та передала до Служби безпеки України матеріали, які можуть свідчити про підозрілі дії постачальників анкерів АЗ-2, що могли спричинити державній компанії збитки в кілька десятків мільйонів гривень. Укрзалізниця призупинила рознарядки на постачання зазначеної продукції за укладеними договорами, та передала всі зібрані матеріали до СБУ.


«Це черговий етап у нашій непростій боротьбі за прозорий ринок закупівель Укрзалізниці. Тут маємо справу з гігантами тіньових закупівель. Маю надію, що реакція правоохоронців буде швидкою та ефективною», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Як встановила перевірка, дві компанії зі схожими назвами, які впродовж 2018—2019 років постачали для потреб Укрзалізниці закладні анкери АЗ-2, під виглядом продукції вітчизняного виробника постачали вироби з Білорусі. Імпортував цю продукцію вітчизняний виробник через фірму-прокладку. Причому завозилася продукція під виглядом заготовки, що дозволило суттєво занизити імпортне мито.  

Таким чином, орієнтовна собівартість однієї одиниці такої «заготовки» становила близько 50 грн, а Укрзалізниці її вже продавали як товар українського виробництва за 94 грн. За підрахунками Укрзалізниці, навіть з урахуванням рентабельності реалізації анкеру закладного на рівні 10%, завищення його вартості за сім місяців 2019 року могло скласти більше 60 млн грн.

Усі задіяні в цій схемі підприємства, згідно з повідомленнями в ЗМІ, пов’язані з двома братами, які протягом багатьох років заробляли надприбутки на залізничній галузі.

Укрзалізниця сподівається, що реакція правоохоронців буде швидкою та ефективною.

Нагадаємо, що раніше Укрзалізниця прийняла рішення відмовитися від використання рейкових скріплень КПП-5, для яких потрібні анкери АЗ-2. Укрзалізниця фокусується на скріпленнях іншого типу — КБ, які будуть використані для виготовлення шпал на заводах компанії й не потребують анкерів.