Друк
17.09.2019

Укрзалізниця викрила в одному з підрозділів акціонерного товариства нестачу товарно-матеріальних цінностей більш ніж на 3 млн грн

Понад 3 млн грн майнової шкоди завдали АТ «Укрзалізниця» посадові та матеріально-відповідальні особи виробничого підрозділу «Синельниківське пасажирське вагонне депо» філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця». Це встановлено в результаті проведення інвентаризації товарно-матеріальних цінностей цього депо при зміні керівництва. АТ «Укрзалізниця» направить матеріали перевірки до правоохоронних органів для прийняття процесуального рішення.

 

Під час роботи інвентаризаційної комісії були виявлені порушення, пов’язані з фінансово-господарською діяльністю депо, у тому числі внесення недостовірної інформації до балансового обліку, зберігання необоротних активів у непридатному стані, нестача товарно-матеріальних цінностей.

Зокрема, у результаті перевірки встановлено, що у 2018-2019 роках у депо товарно-матеріальні цінності безпідставно списувалися, запасні частини для одного виду ремонту використовувалися для інших видів. Частина запчастин та матеріалів взагалі не завозилася на підприємство, але в актах списувалася нібито на ремонти вагонів. На дільниці депо з ремонту кузовів пасажирських вагонів встановлено нестачу товарно-матеріальних цінностей більш ніж на 2 млн грн, а на дільниці з ремонту візків пасажирських вагонів виявлено нестачу понад 700 тисяч грн, інвентаризація дільниці з ремонту внутрішнього устаткування пасажирських вагонів довела нестачу на суму понад 500 тисяч грн.

У ході перевірки отримано інформацію, що начальник пасажирського вагонного депо, зловживаючи службовим становищем, давав протиправні вказівки матеріально-відповідальним особам, привласнював майно шляхом розтрати з подальшим відчуженням.

Унаслідок протиправних дій посадових та матеріально-відповідальних осіб депо загальна сума завданої АТ «Укрзалізниця» майнової шкоди оцінюється у 3,3 млн грн. Усі матеріали перевірки будуть надані правоохоронцям.