Друк
16.09.2019

Укрзалізниця своєчасно здійснила чергову виплату за єврооблігаціями

Укрзалізниця своєчасно та в повному обсязі погасило наступну частину єврооблігацій у сумі 150 млн дол. США, дебютний випуск яких відбувся у 2013 році, та виплатила черговий купонний дохід за ними. Обидва платежі здійснені відповідно до встановленого графіку. Таким чином, впродовж 2019 року вже погашено 60% основної суми залучення, а саме 300 млн дол. США. Решта 200 млн дол. США залишаються до погашення в наступні 2 роки. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 

Стабільне своєчасне обслуговування зовнішніх боргів є беззаперечним підтвердженням надійності товариства як для теперішніх так і для потенційних бондхолдерів.

«Укрзалізниця вкотре доводить, що репутація товариства як надійного партнера на ринку міжнародних запозичень є одним з основних факторів у роботі, який стабільно підтримується на високому рівні. Незважаючи на значне навантаження та негативні тенденції на ринках капіталу напередодні першої виплати в розмірі 150 млн дол. США в березні поточного року ми своєчасно виконали свої зобов’язання перед міжнародними інвесторами. Виплата на 150 млн дол. США у вересні є черговим підтвердженням стабільності та прогнозованості для учасників ринку», — прокоментував голова правління товариства.

Нагадаємо, що в травні 2013 року Укрзалізниця розмістила дебютний випуск єврооблігацій на 500 млн дол. Єврооблігації Укрзалізниці разом із цінними паперами Ощадбанку й Укрексімбанку були включені в периметр реструктуризації зовнішнього суверенного та гарантованого державою боргу, ініційованої Мінфіном України після затвердження МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування EFF для України на 17,5 млрд дол. Графік погашення основної суми позики припадає на 2019-2021 роки: 60% — у 2019 році, 20 % — у 2020 році та 20 % — у 2021 році.