Друк
12.09.2019

Fitch Ratings підвищує кредитний рейтинг Укрзалізниці до рівня «B»

Провідне міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий та короткостроковий кредитний рейтинг АТ «Укрзалізниця» в іноземній і національній валюті до суверенного рівня — «B» з «В-». Дане підвищення стало можливим завдяки нещодавньому перегляду суверенного рейтингу України, який зазвичай обмежує максимальний рівень рейтингу для квазі-суверенних компаній, таких як Укрзалізниця, та є наслідком послідовної фінансової політики товариства, зокрема підвищення рівня ліквідності Укрзалізниці.

Фінансово-господарські показники діяльності Укрзалізниці надають впевненість інвесторам у стабільності компанії та дозволили нещодавно здійснити залучення додаткового запозичення на міжнародному ринку капіталу на суму до 100 млн дол. США, вартість якого майже на 100 базисних пунктів нижче, ніж в липні цього року. Сьогоднішнє підвищення рейтингу Укрзалізниці сприятиме подальшому зниженню вартості запозичень.

«Завдяки системним та професійним крокам уряду Україна, а за нею й Укрзалізниця, поліпшили свої кредитні рейтинги. Це – дуже позитивний сигнал для іноземних інвесторів, особливо в контексті можливостей залучення додаткового фінансування у модернізацію та розвиток компанії», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Fitch очікує, що завдяки зростанню обсягів вантажних перевезень та дерегуляції вагонної складової, проведеної наприкінці 2018 року, дохід компанії у 2020 році перевищить 100 млрд грн. Крім того, збільшенню доходів сприятиме очікуване відновлення економіки України – за прогнозами Fitch Ratings ВВП України зростатиме на 3,2-3,5% щорічно упродовж 2019 – 2021 років.

Рейтингове агентство також прогнозує у середньостроковій перспективі поступове поліпшення до 1х (2018 – 2х, 2014 – 3х) показника співвідношення чистого боргу до EBITDA (Net Debt/EBITDA). Також агентство очікує, що компанія поліпшить до 3 – 5 % показник маржинальності вільного грошового потоку (FCF margin). Як зазначено у повідомлені Fitch, завдяки випуску євробондів на 500 млн дол. США в липні 2019 року компанія суттєво знизила кредитне навантаження з рефінансування очікуваних виплат на суму 300 млн доларів США у другому півріччі 2019 року та подальших виплат у 2020-2021 роках.